Čačić i Bašić usrećili vodeće, Dubrovčani slavili u Stobreču

Borna Rupnik • utorak, 01.05.2012.

Novo kolo trećeligaškog "juga" donijelo je samo dva neodlučena rezultata, uz pobjedu prvoplasirane momčadi na tablici...

Pobjedom na gostovanju kod Neretvanca, momčad Raštana nastavila je svoj pohod prema osvajanju prvog mjesta. Pogocima Čačića i Bašića gosti su poveli 2:0, smanjio je u 75. minuti Zonjić, no više od toga Neretvanac nije mogao.

Pobjede od 2:0 upisali su Hrvace protiv Jadrana KS te dubrovački GOŠK na gostovanju kod ambicioznog Primorca iz Stobreča. Strijelci za Hrvace bili su Tomić s 11 metara i Božinović, a slavlje Dubrovčanima osigurali su Dragić i Papić, također s bijele točke.

Još su uvjerljiviji bili Omiš i Konavljanin. Za 3:0 Omiša protiv Dinare pobrinuli su se dvostruki strijelac Šarić te Biuk, a identični rezultat Konavljaninu protiv Zagore osigurali su Veraja, Čeliković i Marić.

Zanimljivo, jedan je Zmaj u 29. kolu pobijedio rezultatom 4:2, a drugi je istim rezultatom morao priznati poraz. Slavio je onaj iz Makarske protiv gostiju iz Biograda, a sve je riješeno već prije kraja, između 26. i 72. minute, kada domaćini preko Petranića, Rašića, Šimića i još jednom Petranića bježe na 4:0, a poraz Biograđana ublažili su Marković i Tokić.

Val je nad Zmajem vodio 2:0 golovima Brokete i Čubrila iz kaznenih udaraca, a smanjio je Prižmić u 70. minuti. Međutim, tada Val uz dva gola Jelavića rješava pitanje pobjednika, a konačni rezultat postavlja Prižmić u sudačkoj nadoknadi.

Za remi Neretve i Jadrana LP pobrinuli su se Vasilj i Milinković, dok se mreže nisu tresle u utakmici Omiša i Velebita.