Primorac iz Stobreča preuzeo vrh, hat-trick Bilavera

Borna Rupnik • ponedjeljak, 14.05.2012.

Na čelnu poziciju 3. HNL Jug izbio je Primorac iz Stobreča uz pomoć svog biogradskog imenjaka, koji je pobijedio do tada vodeće Raštane...

U 32. kolu 3. HNL Jug dva su Primorca režirala smjenu na vrhu. Primorac iz Biograda na svom je terenu preokretom svladao Raštane 2:1, nakon vodećeg pogotka Volpi-Kobala za goste. Domaće su obradovali Moravčić te kapetan Marković u 75. minuti.

Taj je rezultat iskoristio Primorac 1929 iz Stobreča, koji je s visokih 4:0 slavio na gostovanju kod Omiša. Dvostruki je strijelac bio Barić, a po jedan su dodali Surać i Škorput, čime su Stobrečani preuzeli prvo mjesto. Utakmicu su završili s desetoricom zbog dva žuta kartona Bašića.

Trećeplasirani Val pao je Dubrovniku. GOŠK je pobijedio 3:0, uz dva pogotka Dragića te jedan Papića, s bijele točke. Istim je rezultatom Velebit svladao momčad Konavljanina, uz hat-trick Bilavera.

Tek nešto manje uvjerljiv (2:0) bio je Zmaj iz Blata protiv Uskoka, a tri su boda osigurali Volarević u prvom i Prižmić u drugom dijelu.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Zagora i Neretva. U Unešiću su domaćini u prvom poluvremenu poveli 3:0 preko Šiklića, Maleša s 11 metara te Emera, dok je početkom nastavka smanjio Bubalo. Na 4:1 povisio je Martinović u 71. minuti da bi konačnih 4:2 postavio Dodig u samoj završnici susreta.

Zmaj iz Makarske slavio je u Kaštel Sućurcu kod Jadrana rezultatom 3:1, golovima dvostrukog strijelca Petranića te Šiljega. Počasni pogodak za domaćine bio je djelo Grbeše.

Posljednjih dvadesetak minuta susreta Jadrana (LP) i Neretvanca ponudilo je dosta uzbuđenja, a sve je počelo pogotkom Mihaljevića za vodstvo gostiju. U 77. minuti Karamatić pogađa za 1:1, a tri minute prije kraja domaćini dobivaju priliku s bijele točke, koju ne propušta Karamatić za pobjedu 2:1.

Dinara i Hrvace odigrali su utakmicu bez pogodaka.

• Obrisan korisnik14.05.2012. u 16:29
    boli raštane ona stvar za 2.HNL, već 3 godine dominiraju ligom i dalje se ne žele uvalit u viši rang pa da financijski krahiraju.. valjda oni znaju što treba..

32. kolo

• (Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Piše: Petar Jenjić

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...