Josip Tolić • četvrtak, 17.05.2012.

Momčad Basela osvojila je švicarski kup dramatičnim slavljem nad Luzernom u finalu nakon raspucavanja s bijele točke 5:3. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, a izjednačujući pogodak za Luzern postigao je hrvatski nogometaš Tomislav Puljić.

Basel je potvrdio svoju dominaciju u Švicarskoj. Do 11. trofeja pobjednika kupa i dvostruke krune ove sezone izabranici Heika Vogela stigli su slavljem u finalu u Bernu protiv Luzerna nakon jedanaesteraca 5:3.

Nakon regularnog tijeka igre bilo je 1:1, a oba gola pala su u drugom dijelu. Za vodstvo Basela u 56. minuti zabio je Benjamin Huggel, dok je rezultat poravnao 29-godišnji hrvatski branič Tomislav Puljić udarcem glavom 11 minuta poslije za osiguranje produžetaka.

Kako u dodanih 30 minuta nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca u kojima su sretniji i spretniji bili nogometaši Basela. Pogađali su Yapi Yapo, Streller, Zoua i Shaqiri, dok je Luzern ubilježio dva promašaja Ohayona i Stahela.

Puljiću, bivšem igraču Dinama, Lokomotive, Velebita, Arbanasija, Lučkog, Croatije Sesvete te Segeste, ovo je bio četvrti gol u sezoni, nakon tri u prvenstvu. U švicarskom je prvoligašu od 2010.