Premijer liga - Liga za prvaka, 3. kolo, 17.05.2012.
Siscia 23:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebova mladež u nastavku osigurala slavlje nad Siscijom

Zvonka Keliš • četvrtak, 17.05.2012.

Rukometaši CO Zagreba nastavili su s odrađivanjem obaveza u domaćem prvenstvu te su u sklopu zaostalog susreta trećeg kola na svom terenu svladali momčad Siscije s osam pogodaka razlike čime su i matematički potvrdili obranu naslova prvaka Hrvatske.

Siscia – CO Zagreb 23:31 (10:10)

ZAGREB - Kutija šibica; Gledatelja: 75
Suci: Jurinović/Mrvica

Siscia: Kvesić, Palaić, Bilušić; Tojčić 5, Bjeliš 3, Jurjević 4, Žarković, Balić, Raič 2, Baltić 1, Crnić, Nuić 4, Čutura 3, Nikić, Kobetić 1
Trener: Josip Ražić

CO Zagreb: Pešić, Ivić; Marić 3, Brozović, Kopljar 4, Matulić 1, Šprem 7, Špiler, Šebetić 4, Gojun 7, Horvat, J. Valčić 2, Vukić, T. Valčić, Balić, Kaleb 3
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: Siscia: 2/3; CO Zagreb: 1/2
Isključenja: Siscia: 2 min., CO Zagreb: 4 min.

U tjednu u kojem odrađuju zaostale utakmice prethodnih kola domaće Lige za prvaka rukometaši hrvatskog prvaka ugostili su još jednu premijerligašku momčad, naime, u sklopu trećeg kola u Kutiju šibica stigla je ekipa Siscije koja će, pak, s igračima Slavka Goluže snage ponovno odmjeriti već u nedjelju na svom terenu.

Napornih je nekoliko dana iza rukometaša CO Zagreba, naime, nakon gostujućeg i teško izborenog slavlja nad našičkim Nexeom Zagrebaši su u utorak na svom terenu svladali i momčad Splita, dok je Siscia ovoga vikenda pred svojim navijačima osigurala neriješen rezultat s ekipom Karlovačke banke. U njihovu prvu međusobnom susretu ovoga tjedna boljim se na koncu pokazao novi/stari hrvatski prvak koji je slavio s osam pogodaka razlike.

Promašajima na obje strane započeo je susret u kojem su momčadi Siscije i CO Zagreba zamijenile domaćinstva, no za početno vodstvo gostiju 1:0 pogađa Nikola Raič nakon čega prvo poluvrijeme obilježavaju odlične obrane Filipa Ivića na jednoj te Matije Bilušića na drugoj strani. Poveo je Zagreb u narednim minutama 3:1 preko Josipa Valčića, Lovre Šprema i Marka Kopljara, no Siscia se do 12. minute vraća te poravnava rezultat na 4:4.

Do novog vodstva gostujuća momčad dolazi već u sljedećem napadu kada Tomislav Nuić pogađa za 5:4, a vratar Bilušić netom kasnije upisuje tri obrane u nizu, od toga jednu i sa sedam metara. Uslijedila je tada igra gol za gol u kojoj igrači Josipa Ražića čuvaju minimalnu prednost (7:6, 8:7 i 10:9). Do isteka 30. minute Zagrebaši ipak osiguravaju izjednačenje 10:10 s kojim se ide na predah.

Trener Goluža svoje je momke dobro probudio za nastavak susreta u kojem odmah se odmah u uvodnim minutama odvajaju na +2 (13:11), dok do sredine drugoga poluvremena serijom 4-0 odlaze i na sigurnih šest pogodaka razlike (19:13). Čuvaju Zagrebaši potom stečenu prednost koju Šprem desetak minuta prije povisuje i na +7 (23:16). U samoj završnici domaći rukometaši povećavaju svoju prednost, mirno privode susret kraju te osiguravaju novu pobjedu 31:23 i za matematičku potvrdu obrane naslova prvaka Hrvatske.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Jakov Gojun i Lovro Šprem s po sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Siscije bio Hrvoje Tojčić s pet golova.