Premijer liga - Liga za prvaka, 10. kolo, 24.05.2012, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 38:28 Karlovac

Iz Kutije šibica: Damir Žbulj • četvrtak, 24.05.2012.

Rukometno prvenstvo Hrvatske stiglo je do svoje završnice. U posljednjem kolu Lige za Prvaka rukometaši Croatia osiguranje Zagreba samo su potvrdili novi naslov kojeg su već osigurali prije dva kola, a sezona je zaključena pobjedom nad Karlovcem, rezultatom 38:28. Utakmica je iskorištena i kako bi se od dresa Zagrebaša oprostili igrači koji iduće sezone neće nastupati u redovima hrvatskog prvaka...

Croatia osiguranje Zagreb - Karlovačka banka 38:28 (19:16)

ZAGREB, Kutija šibica; Gledatelja: 500

Suci: Jurinović / Mrvica

Croatia osiguranje Zagreb: Šego (4 obrane), Ivić (13 obrana); Marić 4, Brozović 2, Kopljar 1, Matulić 2, Šprem 3, Špiler 5, Šebetić 8, Gojun 3, Horvat 4, Vukić 2, Valčić 1, Balić 1, Kaleb 2
Trener: Slavko Goluža

Karlovačka banka: Prezelj (9 obrana) Glumac; Benković 1, Mandalinić 1, Huljina 3, Kozina, M. Štrucelj 1, Rački, 5, Višnjić, Smojver 2, Požega 2, D. Štrucelj 11, Karić, Obranović 2, Bačić, Batinić
Trener: Ivan Pavlaković

Sedmerci: CO Zagreb: 2/2; Karlovačka banka 1/1

Isključenja: CO Zagreb: 2 min; Karlovačka banka: 2 min

U slavljeničkom raspoloženju rukometaši Croatia osiguranje Zagreba dočekali su završnicu sezone. Naslov prvaka, 22. uzastopni, osiguran je već prije nekoliko kola, a posljednji ovosezonski susret iskorišten je za oproštaj od igrača koji su nosili bijeli dres.

Prigodnom plaketom, zahvalnicom i cvijećem tako je uveličan odlazak Marina Šege, Jakova Gojuna , Ljube Vukića, Manuela Štrleka, koji ipak odlazi u Kielce, ali i Gyule Gala, koji je Zagreb napustio još zimus, ali vodstvo kluba nije zaboravilo njegov doprinos u prvom dijelu sezone.

U susret protiv Karlovačke banke, koji je za jedne i druge rezultatski bio samo formalnost, Goluža je na teren poslao iskusnije. Balića, Kopljara, Tončija Valčića te Vukića, Marića, Šegu te kapetana Horvata. Trener gostiju Pavlaković najviše se pouzdao u Huljinu, Račkog i Štrucelja, koji se posebno iskazao tijekom ovog dvoboja.

Gosti su pogotkom za vodstvo otvorili dvoboj te do četvrte minute držali prednost i od dva pogotka. Zagrebaši su u 'valovima' stizali prednost gostiju pa ponovno padali u rezultatski zaostatak pa je i u desetoj, ali i 13. minuti (8:10) na semaforu bilo +2 za Karlovačku banku.

No, tada ipak domaćin kreće s ozbiljnijom igrom, čvršćom obranom, Horvat u 15. minuti realizira sedmerac za izjednačenje na 10:10, a do 22. minute Zagrebaši dolaze i do prve rezultatske prednosti, pogotkom Gojuna bilo je 13:12.

U završnici prvog dijela uz ovacije publike Marin Šego svoje mjesto među vratnicama prepustio je odličnom mladom Filipu Iviću, koji se do odmora iskazao s nekoliko vrhunskih obrana pa je prednost narasla i do tri pogotka viška za hrvatske rukometne prvake. U nastavak dvoboja kretalo se s 19:16.

Kod gostiju je jako dobar bio vratar Prezelj, dok je s osam pogodaka Dino Štrtucelj bio nerješiva zagonetka za obranu Zagrebaša.

U drugo poluvrijeme Goluža je krenuo s potpuno promijenjenim sastavom, a priliku su dobile sve mlade snage. Tako su se uz Ivića na parketu našli i Kaleb, Šebetić, Brozović, Šprem, Matulić, a njih je pazio iskusni Špiler.

Gosti iz Karlovca dobro su se držali i u nastavku, imali su priključak te su na ulasku u posljednjih 15 minuta dvoboja imali samo tri gola zaostatka. I dalje je briljirao Dino Štrucelj, koji je do 40. minute postigao 11 pogodaka.

Domaćin je slomio protivnika u posljednjih 20-ak minuta susreta, a prednost je do ulaska u posljednju minutu narasla i na okruglih deset pogodaka prednosti, kako je ovaj dvoboj na kraju i završen. Rezultat je bio 38:28.

U redovima Zagrebaša Šebetić je zabio osam golova, Špiler je zabio pet, dok su Horvat i Marić zabili po četiri pogotka. Filip Ivić do kraja je skupio čak 13 obrana.

Kod gostiju Prezelj je skupio deset obrana, Rački je dodao pet golova, a prvo ime susreta bio je Štrucelj, koji je mrežu hrvatskog prvaka tresao čak 11 puta.

• Obrisan korisnik25.05.2012. u 16:44
    ma di će netko kraj zagreba u hrv. osvojiti nešto el pistolero, barem ne dok je na čelu rukometa gobac,a vidim da i nexe lagano gubi korak za co, izgleda zato jer nisu htjeli pustiti par igrača u zg, nikad se nezna, ali i takav krnji zg. je još uvjek 3 puta jači od konkurencije.