Marko Dugandžić osigurao bod Hrvatskoj na otvaranju kvalifikacija za EP U19

Borna Rupnik • subota, 26.05.2012.

Hrvatska i Austrija odigrale su 2:2 u prvom kolu kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo za uzrast do 19 godina...

Utakmicama Hrvatske i Austrije te Gruzije protiv Bosne i Hercegovine otvoren je kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo reprezentacija do 19 godine, kojemu je domaćin upravo Hrvatska.

Na stadionu Intera u Zaprešiću, izabranici Dinka Jeličića u vrlo su zanimljivom susretu osvojili bod. Od osme su minute vodili, zahvaljujući pogotku Marka Dugandžića.

Međutim, Austrijanci, koji u prošloj kvalifikacijskoj fazi nisu primili ni pogodak u tri utakmice, dolaze do preokreta. Toni Vastić zabija za poravnanje u 48. minuti, a u 75. minuti 2:1 na semaforu ispisuje Thomas Murg.

Hrvate je poraza ipak spasio Dugandžić, mladi napadač Osijeka, postavivši konačni ishod u 89. minuti, nakon što su Austrijanci ostali s desetoricom poslije isključenja Petrovića.

Čelo kvalifikacije skupine preuzela je Gruzija, koja je pobijedila Bosnu i Hercegovinu 4:2. U Sesvetama su za Gruzijce pogađali Shirtladze dva puta te Kazaišvili i Čanturia, dok su se pogoci Maletića, od kojih jedan s 11 metara, pokazali nedovoljnima.

Mjesto na Europskom prvenstvu osigurat će samo pobjednik skupine. U drugom kolu Hrvatska u Sigetu igra s Gruzijom

U19, kvalifikacije za EP, skupina 6:
Hrvatska - Austrija 2:2
BiH - Gruzija 2:4

Hrvatska U19: Zelenika, Gorupec, Aleksić, Mitrović, Čalušić, Livaja (od 75' Čolak), Močinić (od 57' Pajač), Dugandžić, Kovačić, Rebić (od 57' Miličević) i Miškić.

• cimbo26.05.2012. u 20:38
    Ovaj mali Dugandzic je strašan potencijal, ako me dobro sjećanje sluzi on je u zadnjih pet tekmi zabio sve golove za u19 (7 ili 8 golova).