Brodosplit ponovno uvjerljiv, Vrgorac nakon drame do finala

Josip Tolić • subota, 26.05.2012.

U drugim utakmicama polufinala doigravanja Prve hrvatske malonogometne lige Vrgorac i Brodosplit potvrdili su pobjede iz domaćih okršaja te tako izborili međusoban okršaj u finalu. Vrgorčani su nakon produžetaka uspjeli slomiti otpor Solina, dok su Splićani ponovno "razmontirali" Marofčane, uz sjajnu predstavu Darija Marinovića.

Solin Staro Češko - Vrgorac GTP 3:4* (1:1, 2:2)

U bučnom ambijentu solinske dvorane Bilankuša, pred gotovo stotinu svojih navijača koji su doputovali bodriti svoju momčad, Vrgorac je nakon produžetaka uspio upisati drugu pobjedu protiv Solina i tako s 2-0 proći u finale domaćeg futsalskog natjecanja.

Veliki ulog "odsjekao" je noge igračima obiju momčadi koji sve do 18. minute nisu pronalazili put do mreže. Prijetio je Zoran Rakušić za goste u devetoj te Goran Smoljo za domaćine u desetoj minuti, no nisu bili precizni. Domaćin u 18. minuti dolazi do vodstva nakon akcije Perajice i Alfirevića koji iz blizine poentira za 1:0. Međutim, rezultat je na početak već u idućoj minuti vratio Denis Mijatović za mirniji odlazak na odmor svoje momčadi.

Istom je igraču samo tri minute u drugom poluvremenu bilo dostatno da potpuno preokrene rezultat i dovede Vrgorac u dobitničku poziciju, no da neće proći bez drame pobrinuo se kapetan domaćina Saša Subotić koji je nakon šestog akumuliranog prekršaja protivnika iz ponovljenog deseterca poravnao rezultat na 2:2. Solinski igrač Nikola Dolić prije isteka 40 minuta poslan je na tribine, a njegovi su suigrači ušli u produžetke tražeći izjednačenje ukupne serije.

Priliku da iz kaznenog udarca postignu pogodak dobili su i Vrgorčani nakon šestog akumuliranog prekršaja u 44. minuti, no Alen Lalić nije uspio pogoditi okvir gola. Ipak, radost Kamenjarima i gostujućoj momčadi u posljednjoj minuti prvog produžetka ponovno donosi Mijatović nakon odbijene lopte Franka Bilića. U drugih pet minuta Solin je mogao vratiti neizvjesnost u utakmicu da je Subotić pogodio mrežu umjesto grede, a to se domaćinima obilo o glavu već u 47. minuti kada kapetan Duško Martinac potvrđuje prolazak Vrcanove momčadi u završni okršaj za prvaka Hrvatske. Tračak nade Solinu donio je Renato Koturović dvije minute prije kraja novim pogotkom za 3:4, no prilike za potpuni povratak više nije bilo.

Novi Marof - Split Brodosplit inženjering 3:11 (2:6)

U drugoj polufinalnoj utakmici između Novog Marofa i Brodosplita ni izbliza nije bilo tako dramatično. Splićani su po drugi put upisali uvjerljivu pobjedu, i to istim rezultatom - 3:11 - iako u njihovim redovima nije bilo Ivana Botića i Ivana Radana.

Hrvatski reprezentativac Dario Marinović "naplatio" je dug nepostizanja pogotka u prvoj utakmici brzim hat-trickom u prvih 13 minuta, a jedan je dodao i Franco Jelovčić. U 15. minuti Dino Kovač smanjio je za domaćine na 1:4, no definitivnu pobjedu, ako je uopće i bilo sumnji, za izabranike Mate Stankovića potvrdili su Jelovčić i Marinović novim pogocima u 15. i 20. minuti. Krasnići je postavio konačnih 2:6 prije odlaska na odmor.

Kao da gostima ni to vodstvo nije bilo dovoljno pa su u nastavku zaigrali još agresivnije. Pet je minuta trebalo Branku Lauri da poentira u drugom dijelu, a pratili su ga i Josip Suton te Marinović svojim petim pogotkom 12 minuta prije kraja. Raspoloženost u postizanju pogodaka pokazali su još jednom Suton za goste te Kovač za domaćine, a konačnih 3:11 u 38. minuti postavio je Tihomir Novak za vrlo uvjerljiv prolazak u finale Prve HMNL.