Hüttenberg i Bergischer na rubu ispadanja iz Bundeslige

Igor Šestak • subota, 26.05.2012.

Rukometna Bundesliga stigla je do pretposljednjeg kola koje su još prije gotovo dva mjeseca otvorili Magdeburg i Flensburg unaprijed odigranom utakmicom. U subotu navečer su odigrane još tri utakmice nakon kojih je nešto jasnija situacija na dnu tablice. Novim porazima, Hüttenberg i Bergischer su upali u tešku situaciju iz koje se teško mogu izvući, a sve bi moglo biti riješeno 30. svibnja osvoji li Wetzlar bod ili pobijedi na gostovanju kod Gummersbacha.

TV 05/07 Hüttenberg – Rhein-Neckar Löwen 26:32 (11:12)

Pobjedom nad Hüttenbergom, Rhein-Neckar Löwen je "zabetonirao" svoju petu poziciju u ovogodišnjem izdanju rukometne Bundeslige. Uoči posljednjih 60 minuta, koje će odigrati pred domaćim gledateljima s Bergischerom, Lavovi na tablici ne mogu ni gore ni dolje. U 22. ovosezonskoj pobjedi sudjelovao je i Ivan Čupić sa šest golova.

Gosti su nakon prvih 30 minuta vodili sa samo jednim golom prednosti, iako su nakon 12 i pol minuta igre vodili s pet razlike. Prednost je počela rasti već u petoj minuti kada je za 4:2 pogodio Michael Müller. Za 9:4 je zabio Čupić, a trener domaćih je odlučio pozvati minutu odmora. Nakon nje, Hüttenberg je zaigrao bolje, posebno u obrani, pa su gosti na svoj deseti pogodak u utakmici morali čekati sve do 23. minute. Četiri minute prije odmora, domaće je do izjednačenja doveo Stefan Lex, a na odmor se otišlo s 12:11 za goste, nakon još jednog pogotka Müllera.

Domaći su ritam Rhein-Neckara uspjeli pratiti još sedam minuta drugog dijela kada je rezultat bio 16:16. Tri uzastopna pogotka tada su postigli gosti preko Gensheimera, Čupića i Bieleckog. U najvećem dijelu idućih 15 minuta igralo se gol za gol i prednost gostiju je varirala od dva do tri pogotka. Lavovi su u 57. minuti još jednom stigli do pet poena prednosti, a na najviših plus sedam je povisio hrvatski reprezentativac u posljednjoj minuti utakmice.

Prvi strijelac Rhein-Neckar Löwena bio je Uwe Gensheimer sa sedam pogodaka, od čega je tri zabio iz sedmeraca. Čupić je susret završio sa šest golova, a Müller s pet. Vratar Stojanović prikupio je 15 obrana. Domaće je s pet pogodaka predvodio Florian Billek, a po četiri su postigli Stefan i Andreas Lex te Gerlich. Momčad Hüttenberga je ovim porazom došla na rub ispadanja iz najvišeg razreda njemačkog rukometa.

Bergischer HC – HBW Balingen-Weilstetten 22:30 (10:14)

Sudbinu Hüttenberga dijeli i Bergischer, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva prikupio 17 bodova. U pretposljednjem kolu trebala mu je pobjeda protiv 14. Balingena kako bi sačuvao realne šanse za spas. Ipak, gosti takav rasplet nisu dopustili već su se uvjerljivom pobjedom s osam golova razlike udaljili na pristojnu razliku od opasne zone.

Domaćini su držali prednost u početnih 13 minuta igre, u dva navrata s dva gola prednosti, a isticali su se Runar Karason i Alexander Oelze, svaki s dva postignuta pogotka. Gosti su do prvog vodstva došli u 16. minuti drugim golom Häfner i to vodstvo nisu ispuštali do kraja utakmice. Prednost je do poluvremena narasla na četiri pogotka, a najzaslužniji je upravo Kai Häfner, koji je do odmora postigao još tri pogotka.

Domaći su u drugom dijelu samo jednom zaprijetili, kada su stigli na zaostatak od dva pogotka, ali su igrači Balingena odgovorili serijom 5:0 i odjurili do velike prednosti. Ona je u 53. minuti dosegnula i devet pogodaka prednosti, a na kraju iznosila osam golova viška u korist gostiju.

Häfner je bio prvo ime susreta s osam pogodaka. Pet golova je iz igre zabio Benjamin Herth, a dva iz igre i tri sa sedam metara Dennis Wilke. Domaće su s četiri pogotka predvodili Oelze, Fabian Böhm i Karason.

TuS N-Lübbecke – MT Melsungen 34:28 (14:10)

U susretu dvije momčadi iz sredine tablice, pobjedu je odnio domaći Lübbecke sa šest golova razlike. Unatoč porazu, Melsungen još uvijek drži desetu poziciju s jednim bodom ispred svojih suparnika. U utakmici su s različitim ulogama nastupila i tri hrvatska rukometaša. Drago Vuković u nešto važnijoj ulozi za domaće te dvojica vratara, Nikola Blažičko i Mario Kelentrić, koji su najveći dio utakmice odgledali s klupe.

Iako su klubovi susjedi na tablici, utakmica je bila prilično jednosmjerna. Gosti nisu nijednom vodili, a jedino izjednačenje, osim početnih 0:0, bilo je na 1:1. Preostalih 57 i pol minuta utakmica u vodstvu su bili rukometaši Lübbeckea. Do tri gola prednosti domaći su stigli već u sedmoj minuti i tu su prednost održavali u idućih desetak minuta. Do najveće prednosti od pet golova u prvih 30 minuta stigli su nakon 20 minuta igre, a na veliki odmor otišli s četiri gola prednosti.

Lübbecke je drugo poluvrijeme otvorio s tri uzastopna pogotka Tluczynskog, Lokea i Gustafssona te tako uništio svaku nadu gostiju u eventualni preokret. Igrači Melsungena su najbliže stizali na četiri poena zaostatka, a bliže od toga domaći ih nisu pustili.

Najbolji strijelac utakmice bio je Tim Remer sa sedam pogodaka, a šest je zabio Frank Loke. Drago Vuković je postigao jedan pogodak i zaradio dvostruko više isključenja. Goste je sa šest golova predvodio Alexandros Vasilakis, a po četiri su postigli Christian Zufelde i Nenad Vučković. Hrvatski vratari su najveći dio utakmice proveli na klupi. Njihovi treneri su ih uveli tek jednom, kako bi pokušali zaustaviti protivničke sedmerce.