BSK slavio u Županji i zagorčao kraj sezone Graničaru

Igor Šestak • utorak, 29.05.2012.

Uoči posljednjeg kola 3. HNL Istok nije bilo suviše nepoznanica. BSK je davno osigurao prvo mjesto, Lipik se nije mogao podići s posljednjeg, a jedino se još odlučivalo o drugom mjestu. Tu su borbu pobjedom u Županji odlučili igrači iz Bijelog Brda, a Višnjevac je drugim mjestom nagrađen za svoj uspješan niz u proljetnom dijelu prvenstva.

U posljednjem 30. kolu igran je derbi između Graničara iz Županje i odavno okrunjenog prvaka iz Bijelog Brda. Za BSK ova utakmica nije imala nikakav značaj, dok je Graničaru bila potrebna pobjeda za osiguranje drugog mjesta.

Ipak, gosti se nisu opustili niti u posljednjem kolu ove sezone, već su Graničaru nanijeli treći uzastopni poraz, koji ga je u konačnici stajao osvajanja drugog mjesta. BSK je do 23. pobjede u 29 nastupa stigao u samoj završnici susreta, pogotkom Antonija Šarića.

BSK je tako na najbolji mogući način zaključio izrazito dominantnu sezonu u 3. HNL Istok, a Graničar je izgubio drugu poziciju zahvaljujući pobjedi Višnjevca nad Oriolikom.

Igrači Milana Vuice su upisali uvjerljivu 3:0 pobjedu i tako produžili svoj niz nepobjedivosti na 11 utakmica. Višnjevac je dominirao cijelom utakmicom protiv sedmog Oriolika, a golove su postigli Grafina, Mihaljević i Grozbek.

Pogotkom Medveda u sudačkoj nadoknadi do važna tri boda i uspona na četvrto mjesto tablice je stigla Mladost iz Cernika na gostovanju kod Slobodnice. Domaći su poveli u sedmoj minuti preko Vukoje, a na 1:1 je izjednačio Medved 15 minuta kasnije. Do prvog vodstva gosti su stigli preko Martinovića u 34. minuti.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu rezultat je izjednačio Lilić, a pobjedu Mladosti donio Medved svojim drugim pogotkom. Na petom je mjestu završilo Belišće koje je u ovom kolu bilo slobodno.

Slavija je 3:0 pobjedom nad NAŠK-om osvojila šesto mjesto, a Našičani su ipak ostali na 14. mjestu ispred Lipika, koji je odigrao 1:1 na gostovanju kod Olimpije u Osijeku.

U dvoboju dva kluba iz Đakova, bodove su rezultatom 1:1 podijelili Croatia i Đakovo. Croatia je povela preko Bešlića u 72. minuti, a Đakovo je izjednačilo iz kaznenog udarca u samoj završnici. Realizator je bio Grgačević. Sezona je bila uspješnija za Đakovo koje je završilo na osmom mjestu, dok je Croatia tek 13.

Uvjerljivom pobjedom se od sezone i svojih navijača oprostio Otok. Sa 6:1 je ispraćena Mladost iz Antina, a posebno su bili raspoloženi Šer i Blašković, koji su postigli po dva pogotka. Gostujuću su mrežu još pogodili Matić i Prnjak, a počasni pogodak za goste djelo je Lovrića. Otok je završio kao deveti, upravo ispred Mladosti.