Hajduk se sa 6:1 protiv Dynama pridružio Dinamu u finalu

Ante Zovko • nedjelja, 10.06.2012.

Dinamo i Hajduk ogledat će se u finalu Memorijalnog turnira Mladen Ramljak. Nakon što je Dinamo ranije osigurao finale, Hajduk se ondje plasirao uvjerljivom pobjedom protiv Ukrajinaca.

U trećem kolu skupine B Hajduk je razbio momčad Dynamo Kijeva sa 6:1 odnosno 5:0 u prvom poluvremenu. Hajduk je poveo u drugoj minuti zahvaljujući autogolu Tymošenka, u četvrtoj minuti prednost je povisio Kušeta, isti igrač zabija u 17., a 4:0 postavlja Hajder, a "petardu" u prvom poluvremenu zaokružio je opet Kušeta. Hajder postavlja 6:0 u 55. minuti, a u 57. Hablenko postiže jedini gol za Kijevljane.

Hajduk je tako ostvario stopostoni učinak u Zagrebu. U prvom kolu svladao je Bucaspor 1:0, a u drugom 3:2 Valenciju.

U posljednjoj utakmici 3. kola Dinamo je svladao Espanyol 2:1. Momčad Igora Cvitanovića vodila je od 12. minute pogotkom Čakaruna. U 56. izjednačio je Ouggouti, a u 78. minuti pobjedu Modrima donosi Šimunović.

I Dinamo je tako ostvario stopostotni učinak jer je prije svladao Betis i moskovski Dinamo. Finale se igra u nedjelju u 11 sati na pomoćnom igralištu Maksimirskog stadiona Hitrec - Kacian.