Borna Rupnik • ponedjeljak, 11.06.2012.

Nogometna reprezentacija Urugvaja iskupila se za jednu slabiju predstavu te s četiri pogotka u mreži Perua zauzela drugo mjesto u poretku južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu...

Nakon što su prošlog tjedna odigrali samo 1:1 protiv Venezuele, Urugvajci su u Montevideu dočekali Peru i upisali tri boda pobijedivši posljednjeplasirani Peru rezultatom 4:2.

Coates je bio precizan već u 14. minuti, a 15 minuta poslije Pereira je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0. No, Urugvajci su si otežali život autogolom Godina prije odlaska na odmor.

Početkom nastavka poravnao je Guerrero, ali za pobjedu Urugvaja pobrinuli su se pričuva Rodriguez, koji je bio precizan glavom, te Eguren u sudačkoj nadoknadi.

U drugoj utakmici dana Ekvador je u svom Quitu pobijedio Kolumbiju 1:0, pogotkom Beniteza u 53. minuti.

U poretku kvalifikacija za svjetsku smotru u Brazilu vodi Čile, s bodom prednosti nad Urugvajem, a Ekvador se s nova tri boda pomaknuo na četvrto mjesto. Treća je Argentina, a zanimljivo je kako je prvi šest momčadi smješteno na samo po bod međusobnog razmaka - Čile ima 12, a šesta Kolumbija sedam bodova.

• Obrisan korisnik11.06.2012. u 13:14
    urugvaj je zbilja ok momčad, ali mislim da su iskočili u prvi plan ponajviše zbog brljanja u brazilskom i argentinskom savezu...
  • Obrisan korisnik11.06.2012. u 11:58
    Urugvaj opet izrasta u nogometnu silu.Nije ih bilo više od dva desetlječa s nekim zapaženim rezultatom a sad od svjetskog prvenstva tusu