Krka opravdala ulogu favorita i uvjerljivo pobijedila Župu dubrovačku

Iz Hrvaca:Ivana Jurica • ponedjeljak, 11.06.2012.

Prvaci tri Četvrte lige, podskupina A, B i C, na neutralnom terenu u Hrvacama traže jednog putnika u viši rang natjecanja – Treću ligu. Igra svaka momčad sa svakom, tri dana za redom. Kvalifikacije su otvorili prvaci podskupine A, Krka iz Lozovca i podskupine C, Župa dubrovačka. Krka je opravdala ulogu favorita i s 4:0 odradila uvjerljivo prvu utakmicu. Već drugog dana kvalifikacija Krka igra ponovno, ovog puta protiv prvaka podskupine B – Kamena iz Ivanbegovine.

Žuti kartoni: Ćaleta 84' – Benić 54', Kralj 70', Nađ 88'

Krka: Mihaljević, Pekas, Šimić, Pešić, Nuić, Šubić (od 76. Deur), Milat (od 70. Vukičević), Vuković (od 82. Gatara), Ćaleta, Marina, Ercegović. Trener: Zoran Slavica.

Župa dubrovačka: Krešić, Kalauz, Nađ, Ključe, Raič, Grbić (od 83. Novković), Benić (od 69. Kralj), Radičević (od 62. Vodopić), Jelčić, Vujević, Brković. Trener: Maro Miljević.

Krka iz Lozovca, prvak podskupine A, koja obuhvaća Šibensko-kninsku i Zadarsku županiju, momčad je koja je vrlo dominantno odradila i ovu sezonu natjecanja u Četvrtoj ligi. Naslov prvaka osigurali su već odavno, imali su 27 pobjeda i tri remija u 30 odigranih susreta, a nedavno su u borbi za naslov pobjednika Županijskog kupa, nakon jedanaesteraca, pobijedili trećeligaša Zagoru (a bolji su bili i tijekom 90 minuta igre).

U istom su ritmu nastavili i na početku kvalifikacija, u susretu protiv Župe dubrovačke. U osmoj minuti utakmice Krkin branič Pešić ubacio je iz prekida s lijeve strane, ali na drugoj stativi trojica njegovih suigrača nisu stigli reagirati. Samo minutu kasnije raspoloženi Šubić je podvalio loptu za Milata, no, vratar Krešić bio je za malo brži od Krkina napadača. I onda u 12. minuti najveća prilika do tada: Milat je ubacio s desne strane, a Dragan Vuković, najbolji Krkin strijelac (50 golova u prvenstvenim utakmicama) iz blizine nije uspio loptu proslijediti u mrežu.

Oslobodila se potom momčad Župe dubrovačke i u nekoliko navrata zaprijetila Mihaljeviću. Sa 17 – 18 metara dobro je pucao Brković, ali kvalitetnom reakcijom istaknuo se i Krkin vratar Mihaljević. Isti je igrač Župe i nekoliko trenutaka kasnije bio u mogućnosti da ugrozi gol Krke, no, udarac mu nije bio baš najbolji pa je stoper Ercegović uspio otkloniti opasnost. Odmah potom Ercegović sudjeluje i u akciji na suparničkoj polovici: ubacio je s desne strane, ali na drugoj stativi nije bilo nikoga od njegovih suigrača.

Pokušao je i Milat iz daljine, ali vratar Krešić boksao je loptu. Na drugoj strani Radičević je asistirao Jelčiću, no, on je zakasnio je na loptu. I onda, u 38. minuti, Krka dolazi do pogotka: Šubić je dodao Vukoviću, on iskosa s lijeve strane pogađa bliži gost vratara Krešića i svojoj momčadi donosi toliko željeno vodstvo. Do kraja poluvremena imala je Slavičina momčad i priliku iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali Milat je pogodio samo živi zid.

Nastavak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji momčadi iz okolice Šibenika. Već u 47. minuti snažno je opalio Marina, ali Krešić je uspio obraniti. A u 53. minuti Krka je udvostručila svoje vodstvo: Vuković je prvo izborio loptu, potom poslao prizemnu loptu u sredinu kaznenog prostora, na pravom mjestu je Šubić koji pogađa suprotan kut za 2:0. 15 minuta kasnije novi pogodak, a ponovno su ista dvojica igrača bili u akciji, kao i kod prva dva gola: Šubić je ponovno asistent, a Vuković s desne strane pogađa mrežu po drugi put i svojoj momčadi donosi vodstvo od 3:0.

U 74. minuti i četvrta lopta završila je u Krešićevoj mreži: poslije odbijanja po kaznenom prostoru lopta je stigla do Vukičevića koji trese mrežu za konačnih 4:0. Do kraja utakmice Župa je dva puta zaprijetila, ali oba dva puta odlične reakcije imao je vratar Mihaljević.

Krka je tako ostvarila pobjedu u prvom susretu kvalifikacija, a već u utorak, samo dan nakon pobjede nad Župom dubrovačkom čeka je i drugi susret kvalifikacija protiv znatno težeg protivnika – Kamena iz Ivanbegovine. Susret se također igra u Hrvacama s početkom u 17 sati i 30 minuta.