Istra 1961 i Slaven Belupo raspucani u prvim pripremnim utakmicama

Ante Zovko • nedjelja, 17.06.2012.

Nakon prvih treninga, hrvatski prvoligaši polako testiraju svoje snage. Istra 1961 i Slaven Belupo počeli su laganim utakmicama.

Momčad Roya Ferenčine gostovala je u Cestici kod Varaždina kod županijskog prvoligaša Poleta i pobijedila 8:1. Susret su počeli pričuvni igrači, a u drugom poluvremenu zaigrali su oni koji su iznijeli većinu prošle sezone.

Šaban je u prvom dijelu preokrenuo rezultat nakon što je Polet poveo u 21. minuti. U drugom dijelu golove za Farmaceute postigli su Kokalović u 60., Šaban u 62., Maras u 68., Brlek u 70., Kuprešak u 75. i Glavica u 76. minuti.

Za prvoligaša nisu nastupili lakše ozlijeđeni <>Delić, Grgić i Vručina te Vugrinec koji se priključuje pripremama u Svetom Martinu na Muri.

U Vodnjanu je seniorska momčad Istre 1961 odigrala test-utakmicu s klupskom U-22 vrstom i pobijedila 5:0. Kao i Slaven, i Puljani su se dosta mučili u prvom poluvremenu s rezervnom postavom s kadetom Ćorićem na vratima. Na suprotnoj strani stajao je prvi vratar Istre Božidar Radošević.

Jedini pogodak u prvom dijelu, u 42. minuti, postigao je Grbac. Križman je u 47. minuti postavio 2:0, a ponovno zabija u 64. Ottochian zabija četvrti pogodak u 69., a Križman u 83. zabija treći gol.

Nisu nastupili Belle te ozlijeđeni Milić, Anđelković i Jelić. Igrači su dobili nedjelju i ponedjeljak slobodno.

Prijateljske utakmice:
Polet - Slaven Belupo 1:8
Istra 1961 - Istra 1961 U-22 5:0

Slaven Belupo: Pelin (od 30. Rodić, od 69. Marković), Geng (od 46. Purić), Šestak (od 46. Kokalović), Pašalija (od 46. Bubnjić), Pilipović (od 46. Maras), Grgec, Takač (od 46. Gregurina), Brlek, Abramović (od 46. Glavica), Kuprešak, Bušić (od 30. Šaban).

Istra 1961: Ćorić, Zgrablić, Budicin, Jerković, Raić, Jugović, Grbac, Batelić, Prelčec, Prgomet, Roce; drugo poluvrijeme: Ćorić, Sušić (od 84. Tanković), Čagalj, Ljubović, Dedić, Blagojević, Pamić, Havojić, Bačelić-Grgić, Ottochian, Križman.