Nadal prebrodio loš početak, Murray furiozan protiv Davidenka

Vedran Babić • srijeda, 27.06.2012.

Drugi dan Wimbledona donio je prve probleme s kišom pa će se nekoliko mečeva nastaviti u srijedu. U onim mečevima koji su se dovršili nije bilo iznenađenja. Rafael Nadal, Andy Murray i Jo-Wilfried Tsonga izborili su drugo kolo bez većih poteškoća, a Juan Martin Del Potro ispustio je set...

Drugi nositelj Rafael Nadal oporavio se od poraza u Halleu od Philippa Kohlschreibera pobjedom nad Thomazom Belluccijem 7:6 (0), 6:2, 6:3. Poslije prva četiri gema stvari nisu izgledale dobro za dvostrukog pobjednika ovog turnira, naime izgubio je sva četiri gema, no na vrijeme se uspio trgnuti i osvojiti prvi set. Nakon toga Brazilac više nije bio prijetnja.

"Danas nisam odigrao svoj najbolji meč. U prvom setu bio sam previše nervozan, nisam znao što činiti. Bio sam predefenzivan, no u drugom i trećem setu igrao sam bolje", zaključio je Nadal, koji u drugom kolu igra protiv Čeha Lukaša Rosola, koji je izbacio Ivana Dodiga.

Nadal bi se s Kohlschreiberom ponovno mogao susresti u trećem kolu. Nijemac je u dramatičnom meču s 3:6, 7:6 (8), 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2 porazio svog sunarodnjaka Tommyja Haasa i tako mu se osvetio za nedavni poraz u Halleu. Kohlschreiber u drugom kolu igra protiv Tunižanina Malika Jazirija.

Najveća domaća uzdanica, Andy Murray, s lakoćom se obračunao s nekoć trećim tenisačem svijeta, Nikolajem Davidenkom, prepustivši mu samo šest gemova (6:1, 6:1, 6:4).

"Dobro sam udarao loptu. Pokušao sam koristiti slice i miksati igru. Uspjelo je. Kad sam prešao u prednost, želio sam biti siguran da ga ne vratim u igru. Morao sam ostati koncentriran na svom servisu. Bila je ovo uvjerljiva pobjeda", zadovoljan je bio četvrti nositelj, koji sada čeka boljeg iz dvoboja Karlović - Sela.

Peti nositelj Jo-Wilfried Tsonga bio je raspoložen protiv bivšeg osvajača Lleytona Hewitta te je slavio 6:3, 6:4, 6:4, spasivši pritom svih osam break lopti.

Od nositelja, dalje su prošli još Juan Martin Del Potro (9.), koji je izgubio set protiv Robina Haasea (6:4, 3:6, 7:6 (3), 7:5), zatim Mardy Fish (10.), Kei Nishikori (19.) i Aleksandr Dolgopolov (22.). Lanjski četvrtfinalist Bernard Tomic (20. nositelj) izgubio je od Davida Goffina u četiri seta (3:6, 6:3, 6:4, 6:4), a 14. nositelj Feliciano Lopez poražen je od Jarkka Nieminena, također u četiri seta.

Osim dvoboja Karlović - Sela, zbog kiše je prekinuto još šest susreta. Blizu pobjede su David Ferrer, Milos Raonic, Jürgen Melzer i Lukasz Kubot, Andy Roddick ima set i break prednosti, a Wayne Odesnik i Björn Phau čekaju peti set.

U nastavcima mečeva koji su zbog mraka bili prekinuti u ponedjeljak 12. nositelj Nicolas Almagro kompletirao je preokret od 0:2 u setovima protiv Oliviera Rochusa (6:7 (4), 3:6, 7:6 (4), 6:2, 6:4), a Nicolas Mahut je sa 6:2 u petom setu porazio Paola Lorenzija.

Tsonga (Francuska, 5) - Hewitt (Australija, WC) 6:3, 6:4, 6:4
Garcia-Lopez (Španjolska) - Roger-Vasselin (Francuska) 6:7 (2), 6:3, 7:6 (4), 5:7, 10:8
Lacko (Slovačka) - Ungur (Rumunjska) 7:6 (4), 6:1, 6:3
Goffin (Belgija, WC) - Tomic (Australija, 20) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Levine (SAD, Q) - K. Beck (Slovačka) 6:4, 6:7 (6), 6:3, 6:2
Ward (VB, WC) - Andujar (Španjolska) 4:6, 6:0, 3:6, 6:3, 6:3
Fish (SAD, 10) - Ramirez Hidalgo (Španjolska) 7:6 (3), 7:5, 7:6 (1)
Nieminen (Finska) - F. Lopez (Španjolska) 7:6 (4), 3:6, 7:6 (5), 6:4
B. Baker (SAD, Q) - Machado (Portugal) 7:6 (2), 6:4, 6:0
Paire (Francuska) - Ebden (Australija) 6:1, 6:3, 6:7 (1), 6:3
Dolgopolov (Ukrajina, 22) - Bogomolov ml. (Rusija) 6:3, 6:4, 7:5
Kohlschreiber (Njemačka, 27) - Haas (Njemačka, WC) 3:6, 7:6 (8), 6:7 (5), 7:6 (1), 6:2
Jaziri (Tunis) - Zopp (Estonija, Q) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 9:7
Nadal (Španjolska, 2) - Bellucci (Brazil) 7:6 (0), 6:2, 6:3