Ukrajinci nanijeli Istri 1961 prvi poraz

Ante Dubravac • četvrtak, 05.07.2012.

Nogometaši Istre 1961 nastavljaju s odigravanjem prijateljskih utakmica u sklopu priprema za početak nove sezone. Ukrajinski prvoligaš Volyn bio je bolji rezultatom 3:2.

Nakon što su s uvjerljivih 4:1 bili bolji od HIT Gorice nogometaši trenera Igora Pamića doživjeli su i prvi poraz u pripremnom dijelu.

Da će Istra 1961 imati problema pokazalo se već u drugoj minuti kada za vodstvo Ukrajinaca zabija Subotić. Prije odlaska na odmor na 2:0 povisio je Bichvalvi.

U nastavku susreta Istra je zaigrala bolje što je rezultiralo dolaskom do izjednačenja. Prvo je u 70. minuti smanjio Čagalj da bi deset minuta prije kraja za 2:2 bio precizan Roce.

Ipak u 83. minuta za konačno slavlje Volyna zabija Savić. Zanimljivo je spomenuti da je Volyn već odmjerio snage s dva hrvatska prvoligaša. Naime Ukrajinci su odigrali 1:1 s Interom iz Zaprešića i uvjerljivo s 5:1 pobijedili Lokomotivu.