Šibenik koban i za Dinamo!

Goran Štimec • subota, 15.04.2000.

Zagreb i Osijek podijelili su bodove (Snimio: Dražen Patarčić)

Nakon što je u utorak pobjedom usred Splita pokrenuo lavinu na Poljudu, Šibenik je i danas, u utakmici 28. kola Prve HNL, ostvario još jednu veliku pobjedu. Dinamo je došao na Šubićevac potvrditi naslov, ali to će ipak morati pričekati. Poveli su gosti preko Šokote već u 8. minuti, ali u drugom dijelu, nakon isključenja Sedloskog zbog prigovora, Vuković i Vincelj za samo tri minute (75. i 78.) preokreću rezultat i dižu Šubićevac na noge.

Hajduk je u Vinkovcima odigrao bez golova protiv Cibalije, a neriješeno je odigrao i Osijek protiv Zagreba u Kranjčevićevoj. Iako je poveo preko Mitua, nakon isključenja Beširevića u 50. minuti Zagreb preokreće rezultat (Kosić iz jedanaesterca, te Čižmek), ali brojčano jači ne može do pobjede - završava 2:2 nakon što je Bjelica izjednačio, isto sa 11 metara. Slaven Belupo je pobjedom protiv Istre u Puli potvrdio dobru formu (Jurčec u 55. minuti), a Vukovar je bio bolji od "konkurenta" za ispadanje iz Lige, Hrvatskog dragovoljca, rezultatom 2:0 (Knezović u 51. i Rimac u 62. minuti). U utakmici igranoj nešto kasnije Rijeka je deklasirala Varteks 4:0 golovima Čavala, Miličića, Milinovića i Mijatovića. (Lista strijelaca)