Lokomotiva bolja od Slovaka, Istra 1961 poražena od Ukrajinaca

Mišo Gulić • nedjelja, 08.07.2012.

Hrvatski prvoligaši Istra 1961 i Lokomotiva s različitim su raspoloženjima zaključili nove pripremne dvoboje. I dok su Istrani poraženi od Ukrajinaca, Lokosi su bili bolji od slovačkog predstavnika u Europskoj ligi.

Istra se ovih dana nalazi u Mariboru na drugom dijelu priprema za novu sezonu, gdje su upriličili i nekoliko pripremnih dvoboja, međutim, posljednji od njih nije prošao po zacrtanom planu trenera Igora Pamića.

Ukrajinski prvoligaš Hoverla je minimalnom pobjedom od 1:0 svladao Istru 1961, a do vodstva su Ukrajinci došli u sedmoj minuti pogotkom Mišenka, što je ujedno bio i jedini pogodak na utakmici.

Istari se već u 15. minuti ozlijedio Havojić, umjesto njega je u igru ušao Prelčec, da bi se nevolje po Zeleno-žute nastavile i u 35. kada je Pamić bio prisiljen napraviti još jednu promjenu nakon ozljede Roce koji je izvukao deblji kraj u sudaru s ukrajinskim vratarom.

Do kraja susreta obje su momčadi imale po nekoliko dobrih situacija, međutim, rezultat se nije mijenjao. Novi susret Istra će odraditi sredinom tjedna.

Problema zato nije bilo u Grazu gdje je zagrebačka Lokomotiva došla do pobjede na slovačkim predstavnikom u Europskoj ligi, Slovanom iz Bratislave.

Zagrepčani su odigrali odličnu utakmicu, stvorili mnoštvo prilika, a plod takve igre bila je i pobjeda od 2:0. Posebno su raspoloženi bili Bručić i Kramarić , koji su golovima završili vrlo dobre akcije Lokosa.

Lokosi do početka prvenstva planiraju odigrati još dva pripremna susreta, a po povratku u Zagreb prvi će ih testirati drugoligaš Rudeš (11. srpnja), a nakon toga koplja će ukrstiti s Radnikom iz Sesveta (17. srpnja).