Bilić upisao premijernu pobjedu na klupi Lokomotiva

Mišo Gulić • nedjelja, 08.07.2012.

Nogometaši ruskog Lokomotiva iz Moskve koje odnedavno vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić svladali su na pripremama u Sloveniji poljski Slask rezultatom 3:1, što je bila premijerna pobjeda novog stratega ruskog prvoligaša.

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić iz drugog je pokušaja došao do prve pobjede na klupi Lokomotiva, a ostat će zapisano da je na novoj poziciji prvi "pao" poljski prvak Slask iz Wroclawa.

Za razliku od susreta s Mariborom Lokomotiv je krenuo u nešto drugačijoj formaciji, stoga je tadašnjih 4-4-2, Bilić zamijenio s 4-5-1, a priliku od prve minute su također dobili i neki novi igrači.

Od prvih minuta bilo je vidljivo da su Rusi kudikamo jača momčad, stoga se na prvi zgoditak trebalo čekati tek 15. minuta kada je Ruse u vodstvo, udarcem iz blizine, doveo Torbinski.

Odličnu akciju Lokomotiv je odigrao i u 38. minuti, a ovog puta egzekutor je bio Pavljučenko, no nije radost Rusa dugo trajala, jer je minutu potom Pateyuk krasnim udarcem smanjio na 2:1.

Usprkos primljenom zgoditku, bolja igra igrača Slavena Bilića se nastavila i u narednim minutama, a u posljednjoj minuti prvog dijela Glušakov je postavio, pokazalo se konačnih, 3:1 za Lokomotiv.

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka nije bio u kadru za utakmicu sa Slaskom, dok je bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić u igru ušao u 63. minuti.