Branimir Korać • nedjelja, 15.07.2012.

Ovog vikenda započelo je ukrajinsko prvenstvo, a kijevski Dynamo je na startu sezone imao dosta problema. U prvom kolu ugostili su Metalurg iz Donecka i slavili uz dosta muke 1:0...

Pred oko 33 tisuće gledatelja kijevski Dynamo je na svom stadionu započeo novu prvenstvenu sezonu. Na premijeru je došao Metalurg iz Donecka koji se pokazao kao neugodan protivnik, ali ipak nije uspio odnijeti niti bod. Zasluge za to idu Ideyeu Brownu koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade poslao loptu iza leđa Bandure i donio pobjedu Kijevljanima.

Hrvatski reprezentativci Niko Kranjčar i Ognjen Vukojević od prve minute su se našli na travnjaku. Kranjčar je odradio solidan posao u sredini terena do 69. minute kada je zamijenjen Ninkovićem, a Vukojević je odradio svih 90 minuta.

Osim ovog dvoboja, u subotu su na rasporedu bila još tri susreta ukrajinskog prvenstva i u sva tri su slavili domaćini.

Zorya je na svom travnjaku ugostila Metalurg iz Zaporožja i slavila 2:0 pogocima Galjuze i Idahora. U pobjedničkom sastavu Ivan Rodić je ušao u igru u 55. minuti susreta.

Zanimljivo je bilo u Odesi gdje je domaći Čornomorec nakon prvih 45 minuta imao 3:0 (dva pogotka Matosa i autogol Eliseeva) da bi Hoverla preko Miščenka i Trukhina smanjila na 3:2 uočio posljednjih 25 minuta, ali do preokreta nije došla.

Domaću pobjedu ostvario je i Metalist iz Harkiva koji je s 2:0 bio bolji od gosta iz Mariupola. Iličivec je rano primio pogodak, već u 18. minuti Sosa je doveo Metalist do vodstva, a konačnih 2:0 postavio je Rebenok u 95. minuti.

Ukrajinsko prvenstvo, prvo kolo:
Dynamo - Metalurg (D) 1:0, Zorya - Metalurg (Z) 2:0, Čornomorec - Hoverla 3:2, Metalist - Iličivec 2:0.