Borna Rupnik • nedjelja, 29.07.2012.

Nogometaši Lyona dva su puta morali loviti rezultatski zaostatak kako bi ostali "na životu" u francuskom Superkupu, a naposljetku su osvojili trofej boljim izvođenjem jedanaesteraca...

U New Yorku, na Red Bull Areni, Lyon je pobijedio Montpellier udarcima s bijele točke i tako u svoje vitrine spremio trofej pobjednika francuskog Superkupa.

Aktualni je prvak prvi stigao do prednosti, u 27. minuti, kada je pogodio uporni Utaka, no netom prije odlaska na odmor glavom je poravnao Gomis.

Novu prednost Montpellieru donosi Herrera s 11 metara, nakon što je Gomisu suđeno igranje rukom u kaznenom prostoru, no prošlosezonski osvajač Francuskog kupa još jednom uzvraća: u 77. minuti Briand postavlja 2:2.

Montpellier je od 79. minute igrao bez isključenog Estrade, a obje su momčadi imale svoje prigode za pobjedu prije jedanaesteraca. Najbolju je propustio mladi Lyonov napadač Lacazette.

Tragičari su u izvođenju jedanaesteraca postali Montpellierovi Charbonnier i Bedimo, kojima je udarce obranio Lloris. Prvi je Lyonov jedanaesterac promašio Fofana, ali su potom sigurni bili Cissokho, Kone, Benzia i Briand.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Lyona zbog nezaliječene ozljede.