Ostali sportovi

Serena Williams deklasirala brončanu iz Pekinga, Azarenka uz više muke

Vedran Babić • srijeda, 01.08.2012.

Olimpijski teniski turnir došao je do faze osmine finala. Rezultatskih iznenađenja nije bilo, a samo je jedan meč otišao u treći set i to onaj između Marije Šarapove i Sabine Lisicki...

Nastavlja se impresivni niz Serene Williams na olimpijskom turniru u Wimbledonu. U prvom dvoboju osmine finala Amerikanka je sa 6:1, 6:0 deklasirala Veru Zvonarevu, koja je branila broncu iz Pekinga, za samo 51 minutu igre.

Williams je ispalila 32 izravna poena naspram samo tri Zvonareve te je napravila samo osam neprisiljenih pogrešaka. Pogodila je i 12 asova te spasila obje break prilike koje je Ruskinja imala. Zvonareva je ukupno osvojila 23 poena, od čega u drugom setu tek devet.

Sereni je ovo deseta uzastopna pobjeda u All England Clubu nakon što je ondje prije mjesec dana osvojila 14. Grand Slam karijere. U prva tri meča olimpijskog turnira ukupno je izgubila svega deset gemova.

Prije četiri godine u Pekingu Serena je u četvrtfinalu izgubila od kasnije pobjednice Elene Dementijeve, a u Londonu će u toj fazi igrati protiv osme nositeljice Caroline Wozniacki. Dankinja je sa 6:4, 6:2 nadigrala Danielu Hantuchovu.

Kim Clijsters porazila je Anu Ivanović 6:3, 6:4. Dvoboj je zbog kiše započeo sat i pol kasnije nego što je bilo predviđeno, a Belgijka je od samog početka bila bolja.

Clijsters, kojoj je ovo olimpijski debi, napravila je po jedan break u svakom setu, a Ivanović je svoje jedine dvije break prilike imala kod 1:1 u drugom setu. Nije ih iskoristila i odmah nakon toga izgubila je svoj servis gem. Stečenu prednost Clijsters nije ispuštala do kraja.

Nepostavljena Belgijka također nije izgubila ni set u svoja dosadašnja tri meča, a u četvrtfinalu sastaje se s trećom nositeljicom Marijom Šarapovom, koja je poslije dva sata i 47 minuta igre izbacila Sabine Lisicki i tako joj se revanširala za nedavni poraz baš u Wimbledonu (6:7 (8), 6:4, 6:3).

Prva nositeljica Viktorija Azarenka drži korak. Nadija Petrova nije bila nimalo lagana suparnica, no ipak je doživjela poraz 7:6 (6), 6:4. Omjer neprisiljenih pogrešaka bio je poravnat (17-17), dok je Petrova imala osam izravnih poena više (27-19), no sve bitne poene dobivala je Bjeloruskinja pa možemo reći da je ovaj meč zoran primjer da statistika zna biti varljiva.

Azarenka će za plasman u polufinale igrati protiv Njemice Angelique Kerber, koja je u dva tie breaka eliminirala Venus Williams (7:6 (5), 7:6 (5)). Amerikanka je bila ta koja je diktirala ritam, ali ostala je razočarana. Imala je 19 winnera više (43-24), ali i dvostruko više pogrešaka (36-18).

Šesta nositeljica Petra Kvitova izgubila je samo tri gema protiv Flavije Pennette (6:3, 6:0) te će u četvrtfinalu odmjeriti snage s Ruskinjom Marijom Kiriljenko, koja je sa 7:6 (5), 6:3 bila bolja od Julije Goerges.