Ivan Perišić strijelac i asistent u preokretu Borussije

Borna Rupnik • četvrtak, 02.08.2012.

Njemački nogometni prvak, Borussia iz Dortmunda, svladala je trećeligaša u prijateljskoj utakmici, a svoj je obol pobjedi dao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić...

Momčad Jürgena Kloppa priprema se za novo izdanje Bundeslige, a jedan je prijateljski ogled odradila i na gostovanju kod trećeligaša Preussen Münstera.

Domaćin je na rasprodanom stadionu, pred 15.000 ljudi, poveo 2:0, pogocima Kühnea u prvom dijelu susreta. No, u drugom poluvremenu je Borussia iz Dortmunda režirala preokret.

Na 2:1 je smanjio Lewandowski, u 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za žuto-crne. Iako su željeli pucati i Leitner i Gündogan, loptu je na bijelu točku stavio Ivan Perišić i pogodio za izjednačenje.

Potom je Piszczek zabio za 3:2, a u 63. minuti je Perišić asistirao Lewandowskom za konačnih 4:2.

Perišić je u igru ušao na odmoru, kao i novopridošli Marco Reus, njemački reprezentativac koji je do ljeta branio boje Borussije iz Mönchengladbacha.