Ostali sportovi

Amerikanci u drugom poluvremenu "slomili" Argentinu i osigurali finale

Bernard Jurišić • petak, 10.08.2012.

Košarkaška reprezentacija SAD-a priključila se Španjolskoj u olimpijskom finalu, baš kao i prije četiri godine u Pekingu. Amerikanci nisu imali velikih problema s Argentinom u polufinalu, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini...

SAD - Argentina 109:83 (24:19, 47:40, 74:57)

SAD: Chandler 4, Durant 19, James 18 (7 skokova, 7 asistencija), Westbrook 7, Williams 6 (6 asistencija), Iguodala 2, Bryant 13, Love 9 (9 skokova), Harden 3, Paul 10 (7 asistencija), Davis, Anthony 18. Izbornik: Mike Krzyzewski

Argentina: Scola 15, Ginobili 18, Mata, Campazzo 7, Prigioni (6 asistencija), J.Gutierrez 6, Delfino 15 (5 skokova), Leiva, L.Gutierrez 9, Nocioni 7, Jasen 2, Kammerichs 4. Izbornik: Julio Lamas.

Skokovi:46-29
Asistencije: 25-21
Osvojene lopte: 5-2
Osobne pogreške: 18-17

Argentina je protiv SAD-a povela 2:0 i 4:3, ali samo jednu minutu trajala je prednost Gaučosa. Serijom od 12:0 Amerikanci su u četvrtoj minuti otišli na 15:4, no Argentina se do završnice prve četvrtine opet približila na 19:17.

U drugoj četvrtini američki košarkaši održavali su 7-8 poena prednosti, a u prvoj minuti treće četvrtine još uvijek je bilo "nezgodnih" 47:43 za Amerikance. No, tada s dvije serije, najprije odlaze na 59:46, potom i na 72:53 minutu prije kraja treće četvrtine i bilo je jasno da je i prije posljednjeg perioda bio poznat drugi finalist olimpijskog turnira.

Odmah na ulazu u posljednju četvrtinu Argentinci su se predali, s terena je povučen Manu Ginobili, a uskoro su izašli i preostali argentinski "senatori", koje u nedjelju čeka okršaj s Rusijom za Broncu. U "raspucavanju" bez puno obrane na obje strane Amerikanci su na koncu zaključili utakmicu s uvjerljivih 109:83.

Kevin Durant opet je bio najefikasniji u američkoj momčadi (19), no prvo ime susreta bio je LeBron James s 18 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Carmelo Anthony je zabio 18, Kobe Bryant 13, Kevin Love imao po devet poena i skokova, Chris Paul 10 poena i sedam asistencija.

Kod argentinske momčadi najbolji je bio NBA trojac Ginobili (18 poena) - Scola (15) - Delfino (15), no američka momčad u svim je segmentima nadigrala argentinsku.

Amerikance tako u nedjelju čeka ponavljanje finala iz Pekinga 2008. protiv Španjolske, a Argentinci će s Rusima podijeliti megdan za broncu.

OI 2012., završnica (M)

polufinale

Španjolska67:59Rusija
Argentina83:109SAD

polufinale

• Weasley11.08.2012. u 15:51
    većina reprezentacija se protiv njih drži do poluvremena, najviše do 3. četvrtine, ali u zadnjih deset minuta vi nemate kaj tražiti protiv njih...watch and enjoy!
    Weasley
  • pikepiletina11.08.2012. u 01:56
    zabranjen doping. kvari biznis. United Steroids of America pumpaju audience!
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik11.08.2012. u 00:25
    a kad će više doping kontrola
  • Obrisan korisnik11.08.2012. u 00:16
    Ja mislim da Ameri ako hoce mogu pobjediti svaku repku po 50 razlike... Koja je ovo samo dominacija, majkoooo... Btw D12 i zvanicno novi je igrac Lakerse. ')