PSG-u samo bod protiv Lorienta; Lyon, Lille i Bordeaux krenuli gostujućim pobjedama

Ivan Dorian Molnar • subota, 11.08.2012.

Novu sezonu francuskog Ligue 1 otvorili su u petak remijem Montpellier i Toulouse, a u subotu je odigrano još osam dvoboja u kojima je bilo mnoštvo pogodaka. Dva pogotka Ibrahimovića bila su dovoljna PSG-u samo za bod kod kuće protiv Lorienta, a novi prvoligaš Bastia upisala je vrijednu pobjedu u Montbeliardu.

Sve oči ove subote bile su uprte u Park prinčeva, gdje je osnaženi Paris Saint-Germain dočekao momčad Lorienta, ekipu s kojom su zaključili prošlogodišnje izdanje Ligue 1, u kojem su na kraju ostali kratki za naslov prvaka, on je pripao Montpellieru.

Iako su bili nadmoćni i dominirali terenom, Parižani su na odmor otišli s dva gola manjka. Prvo je u 4. minuti autogol postigao Maxwell, a bivši igrač Arsenala, Jeremie Aliadiere udvostručio je vodstvo prije kraja prvog dijela. Zlatan Ibrahimović je ipak u drugom dijelu pokazao zašto je doveden na Park prinčeva. U 64. minuti jakim udarcem smanjio je na 1:2, a nakon što je u sudačkoj nadoknadi u kaznenom prostoru Lorienta srušen Matuidi, Bourillon je zaradio izravni crveni karton, a Šveđanin je realizirao najstrožu kaznu i postavio konačnih 2:2.

Saint-Etienne i Lille odigrali su po mnogima derbi kola na Geoffroy-Guichardu, a prvi su gosti zatresli mrežu svojih suparnika. Chedjou je doveo Lille u vodstvo u 58. minuti, ali je Hamouma izjednačio za Zelene u 74. minuti. No, da sva tri boda ipak otputuju u Lille, pobrinuo se Pedretti pred sam kraj susreta.

Novi prvoligaš Bastia otvorila je sezonu odlično, pobijedivši u gostima Sochaux 2:3. U 13. minuti Privat je doveo domaćina u vodstvo, ali s dva pogotka Mauolide i jednim Modestea, Bastia je došla u vodstvo 1:3. Konačan rezultat postavio je Doubai u 90. minuti. I drugi Korzikanski klub bio je uspješan u prvom kolu, Ajaccio je na gostovanju u Nici pobijedio pogotkom Eduarda u 11. minuti susreta.

Tko će kome, nego svoj svome, rekli bi gledatelji u Rennesu ove večeri, u kojoj je jedini pogodak za pobjedu Lyona postigao njihov bivši igrač, Yoann Gourcuff, a Dejan Lovren i dalje je ozlijeđen te nije nastupio u ovoj utakmici. Troyes je svoju prvoligašku kampanju otvorio porazom kod kuće od Valenciennesa, a Nancy je u posljednjim trenucima susreta slomio otpor Bresta i pogotkom Molloa osvojio sva tri boda.

Prvo kolo kompletirat će se u nedjelju, kada će nakon 34 godine izbivanja iz Ligue 1 šesterostruki prvak Francuske, Reims, dočekati Marseille na svom stadionu Auguste Delaune. Bit će to veliki povratak ekipe za koju je nastupao legendarni Just Fontaine, najbolji strijelac Lige prvaka, tadašnjeg Europskog kupa 1959. godine, kada je Reims u finalu u Stuttgartu poražen od madridskog Reala.

• Obrisan korisnik12.08.2012. u 14:03
    Triba PSG potrošit još 100 miliijona € pa će doći rezultati i uspit će osvojiti Ligue 1.
  • Obrisan korisnik12.08.2012. u 04:01