1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 12.08.2012, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Gerek (Zabok), Menđušić (Vinkovci), Vrabec (Zagreb)
Slaven Belupo
Alen Maras 6'
Davor Vugrinec 74' (11m)
2:0(1:0) Zadar
Zadar

Slaven Belupo iz slobodnjaka i penala do nove prvenstvene pobjede

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 12.08.2012.

U Koprivnici je u nedjelju 1500 gledatelja vidjelo dva pogotka, oba u mrežu Zadra, iako su gosti imali svoje prilike. Pogotke su postigli Maras, iz slobodnog udarca, i Vugrinec, s bijele točke, a koprivnički kolektiv vratio se na svoj pobjednički put.

Ivan Ćurjurić
62'
25
Tomislav Brnadić
66'
21
Ivan Jolić
67'
Dalibor Zebić

U Koprivnicu je, nakon Athletica iz Bilbaa, stigao Zadar u četvrtom kolu domaćeg prvenstva. Trener Dalibor Zebić u gostujući je izazov poveo vratara Gluića, pošto je Ježina ozlijeđen, a bio je i bez svog ponajboljeg igrača, Mršića, koji je i dalje van ekipe zbog oporavka od ozljede.

S druge strane, Roy Ferenčina odlučio je u igru ipak staviti Vugrinca te Gregurinu, koji su protiv Bilbaa ušli tek u drugom poluvremenu. Ostao je Ferenčina bez opcije Šabana, koji je osjetio zatezanje zadnje lože, no ostali su mu igrači bili na raspolaganju.

Susret počinje na najbolji mogući način za domaćine. Poveli su naime već u šestoj minuti. Minutu ranije, Tokić je spleo Vugrinca na dvadesetak metara od zadarskog gola, na slobodni udarac je stao kapetan Maras i loptu bez oklijevanja poslao u gornji desni kut gola Zadra za 1:0.

U idućih 25 minuta domaćini imaju inicijativu, a vratar Gluić je na kušnji. No, dobro reagira na pokušaje Vugrinca, Raka i Čanađije, koji nikako ne uspijevaju zabiti pogodak. Najbolja je bila prilika iz 18. minute, kad Rak prolazi po desnoj strani i vraća loptu za dobro postavljenog Vugrinca, koji puca, ali Gluić opet brani.

Tribine su već vidjele 2:0 kad je u 30. minuti Šimurina sapleo Glavicu, a slobodni udarac za Slaven, s iste udaljenosti kao i u petoj minuti, no s druge strane, izvodi Maras. Ispalo je međutim da kapetanu ne odgovara lijeva strana, a njegova je lopta lak plijen za zadarskog golmana.

Nakon toga, inicijativu preuzimaju Zadrani, koji do kraja prvog dijela u više navrata opasno prijete domaćih 1:0. Begonja vratara Rodića izaziva dalekometnim šutevima, Jerbić nakon kornera glavom prebacuje gol, a i Banovićeva lopta odlazi ponad gola.

Na odmor se ipak ide s 1:0, u nastavku Ferenčnina izvodi momčad s jednom promjenom, umjesto Raka u igri je Bubnjić. Odmah se kreće vrlo aktivno, Glavica se probio pred gostujući gol, ali je ostao bez lopte. U hitri kontranapad potom, nakon kornera Slavena, ide Ivančić, ali Rodić izlazi na njega i izbija mu loptu ispred nogu.

Još jedna sjajna akcija Koprivničana najavila je da su spremni preuzeti inicijativu u svoje noge. Vugrinec je odigrao za Batarela, koji se spleo u 16 metara Zadra i loptu poslao u krivo umjesto u gol, a ni Glavica ne uspijeva popraviti kiks. Slijede čak dva pokušaja Marasa, kapetan prvo ne koristi asistenciju Vugrinca, a potom iz daljine silovito trese vratnicu.

No, u 74. minuti, nakon dosta promjena s obje strane, konačno se mijenja i rezultat. Bilaver je srušio Vugrinca u svom kaznenom prostoru, a najbolji strijelac u povijesti HNL-a sam staje na bijelu točku. Njegov šut je pročitao Gluić i krenuo na pravu stranu, no prizemnu loptu je uspio tek okrznuti prstima, a rezultat je promijenjen u 2:0.

Dokraja susreta par dobrih pokušaja Vugrinca, s druge strane Ćurjurić puca dobro, a Rodić još bolje brani, pa utakmica završava s 2:0, a Slaven Belupo odlazi na devet osvojenih bodova.