Flensburg pobjednik trokut turnira u Kielu

Mihaela Bradovski • subota, 18.08.2012.

Unser Norden kup ugostio je tri momčadi, a na kraju je najuspješniji bio Flensburg. Riječ je o pripremnom turniru uoči početka nove sezone na kojem su uz domaćina Kiel nastupili i Flensburg i danski Aalborg...

Od prvog do posljednjeg meča puna Sparkassen-Arena u Kielu pokazala je kako su se domaći navijači zaželjeli rukometa. Aktualni prvak Europe na Unser Norden kupu ugostio je bundesligaškog rivala Flensburg, te danski Aalborg, ali na kraju nije uspio podići trofej. Prvo mjesto uzeo je Flensburg i to zahvaljujući boljoj ukupnoj gol razlici.

Kako je Flensburg bio bolji od Danaca sa 19:14, a Kiel s 21:17, bilo je jasno da domaćinu za prvo mjesto u posljednjem susretu igra samo pobjeda. Međutim čvrsta utakmica završena je remijem 16:16 što je posebno razveselilo igrače Ljubomira Vranješa.

Unser Norden kup

THW Kiel - Aalborg Handbold 21:17 (11:8)
Aalborg Handbold - SG Flensburg-Handewitt 14:19 (6:11)
THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt 16:16 (9:8)

1. SG Flensburg-Handewitt 3 (+5)
2. THW Kiel 3 (+4)
3. Aalborg Handbold 0 (-9)

Turnir se igrao 2×20 minuta, a otvorili su ga Kiel i Aalborg. Domaćin je slavio bez previše muke 21:17, a razliku je stvorio još u prvih 20 minuta kada je brzo pobjegao na 10:4 i bez problema čuvao prednost do kraja susreta. Srpski reprezentativci Ilić i Vujin predvodili su strijelce domaćina s pet, odnosno četiri gola, dok je kod Danaca najefikasniji bio švedski reprezentativac Johan Jakobsson s pet golova.

Momčad Nikolaja Jacobsena imala je vrlo malo vremena za odmor i praktički je samo ostala na terenu da bi se suprotstavila Flensburgu. Odmorniji Nijemci to su znali iskoristiti i poput Kiela su do prednosti stigli već u prvom dijelu. Slavili su 19:14 što se u konačnici pokazalo presudnim jer im je upravo taj jedan gol viška u gol razlici donio prvo mjesto.

U ovom susretu su se istaknuli s jedne strane Đorđić i Kaufmann s po četiri gola, te s druge strane ponovno Jakobsson sa šest pogodaka.

Nakon kraćeg odmora uslijedio je i posljednji susret koji je ujedno odlučivao o pobjedniku turnira. Kiel je imao nešto više vremena za odmor, Alfred Gislason unatoč tome nije i u drugom susretu koristio Thierryja Omeyera već je svih 40 minuta branio Palicka. Šveđanin je bio dobar, obranio je deset pokušaja igrača Flensburga, ali vratari protivnika Rasmussen i Andersson skupili su tri obrane više i ipak donijeli prevagu svojoj momčadi.

Susret je bio neizvjestan svih 40 minuta, niti jedna momčad nije uspjela stvoriti značajniju prednost. Presudio je pogodak Đorđića u samoj završnici, nakon toga je Vujin poravnao na 16:16, međutim nije ostalo dovoljno vremena za europskog prvaka da upiše i pobjedu.

Osmo izdanje sada već tradicionalnog turnira po prvi puta je pobjednika odlučilo boljom gol razlikom. U završnom dvoboju u redovima Flensburga golovima su se istaknuli Mogensen, Heinl i Knudsen (po tri), a kod Kiela isti broj pogodaka su postigli Vujin i Narcisse.

Francuski reprezentativac ujedno je proglašen za najboljeg igrača Kupa, vratar Kiela Palicka najboljim čuvarem mreže, dok je s 11 pogodaka titulu najboljeg strijelca odnio Jakobsson iz Aalborga.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507