Branimir Korać • subota, 18.08.2012.

Većina susreta prvog kola DFB Pokala na rasporedu je u subotu, a već u prvom kolu zabilježeno je veće iznenađenje. Hoffenheim je teško stradao na gostovanju kod regionalnog ligaša Berlinera, a u mnoštvu hrvatskih igrača istaknuo se Ivan Perišić pogotkom u pobjedi Borussije iz Dortmunda...

Devet susreta prvog kola DFB Pokala igralo se u nedjeljnom poslijepodnevnom terminu, viđeno je dosta pogodaka, a najveće iznenađenje je priredio mali Berliner koji je pregazio Hoffenheim.

Dortmundska Borussia je gostovala kod Oberneulanda i slavila s 3:0. Ivan Perišić je zaigrao od prve minute, a treneru Kloppu se odužio pogotkom u 68. minuti za konačnih 3:0. Pogotku je prethodila vrlo dobra kombinacija Götzea i Blaszczykowskog, Perišić je dobio loptu, sjurio se u 16 metara i rutinski svladao nemoćnog Mandica. Dvije minute prije toga hrvatski reprezentativac je pogodio gredu. Prva dva pogotka Borussia je postigla u prvom poluvremenu i to zahvaljujući Reusu i Blaszczykowskom.

Pravi šok doživio je Hoffenheim na gostovanju kod regionalnog ligaša Berlinera. Pred oko 1500 najvjernijih navijača Berliner je iznenadio svladavši renomiranog protivnika s glatkih 4:0. Već na poluvremenu je bilo 3:0 za domaćina zahvaljujući pogocima Cakmaka, Gerlacha i Kruschkea da bi Cakmak na početku drugog poluvremena zapečatio sudbinu Hoffenheima pred kojim je definitivno težak tjedan.

Lagan posao je imao Stuttgart koji je gostovao kod Falkenseeja i za razliku od Hoffenheima nije dozvolio neki čudnovati rezultat. Lakoćom su preskočili prvog protivnika u Kupu slavivši 5:0 s dva pogotka Harnika te po jednim Ibiševića, Toruna i Okazakija.

Pogodak manje je postigao Bayer iz Leverkusena na gostovanju kod Carl Zeiss Jene. Rutinska pobjeda znatno kvalitetnijeg protivnika kojeg su rani pogoci Rolfesa i Bellarabija stavili u komotnu situaciju. U nastavku susreta Kiessling i Junior Fernandes samo su povisili na konačnih 4:0.

Köln s Matom Jajalom u prvih 11 prošao je gostovanje kod Unterhachinga pobjedom 2:1. Jajalo je u igri proveo 64 minute, igru je napustio kod 2:0 za Köln, a zamijenio ga je Strobl. Dvostruki strijelac za Köln bio je Broker dok je počasni pogodak za domaćina u sudačkoj nadoknadi postigao Voglsammer.

U jednom od najjačih parova prvog kola Borussia iz Mönchengladbacha je gostovala kod Aachena i slavila 2:0. U zanimljivom dvoboju odluka je pala tek u posljednjih 20 minuta kada je prvo Arango doveo Borussiju u vodstvo da bi u sudačkoj nadoknadi mladi Norvežanin Nordtveit postavio konačnih 2:0 i riješio Borussiju briga.

Uz dosta muke u drugo kolo je prošao Duisburg koji je gostovao kod Halleschera. U 17. minuti kapetan Duisburga Slovenac Goran Šukalo je bio precizan iz kaznenog udarca i to je bio jedini pogodak na ovom susretu. Zvonko Pamić je u pobjedničkom sastavu odradio svih 90 minuta.

Minutažu je dobio i Ivan Santini koji je od prve minute bio u sastavu Freiburga koji se mučio kod Victorije i na kraju slavio 2:1. Kruse je u 11. minuti doveo Freiburg u vodstvo da bi već u sljedećoj minuti domaćin poravnao preko Sachsa. U 75. minuti iz igre izlazi Santini, mijenja ga Sebastian Freis koji pet minuta kasnije zabija za prolaz Freiburga.

U kasnijem terminu su na rasporedu još tri dvoboja i to od 18 sati Heidenheim - Bochum te od 20:30 Offenbach - Fürth te Schönberg - Wolfsburg.