Hrvatska košarkaška reprezentacija više nego uvjerljivo otvorila je kvalifikacije za Eurobasket 2013. Protiv nedoraslog Cipra u Makarskoj momčad Jasmina Repeše slavila je s čak 55 poena razlike...

Hrvatska - Cipar 93:38 (17:10, 40:23, 65:35)

HRVATSKA - CIPAR 93:38 (17:10, 40:23, 65:35)
Kvalifikacije za Eurobasket 2013., skupina C, 2. kolo.
Makarska, Gradska dvorana, 500 gledatelja.

Hrvatska: Ukić 6 (5 asistencija), Andrić 8, Vrbanc 2, Bogdanović 17, Stipčević 6, Rudež 14, Babić 4 (5 asistencija), Simon 10, Markota 6, Marčinović 2, Žorić 9, Planinić 9. Izbornik: Jasmin Repeša.

Cipar: Liatsos 5, Razis 2, Pilavas, Trisokkas 8, King 9, Pittakas 5, Sizopoulos 2, Iliadis 4, Loizides, Georgiou, Michail 1, Kaskiris 2. Izbornik: Antonis Konstantinides.

Kad se pogleda konačan rezultat, 93:38 za Hrvatsku, teško je vjerovati da su se čak pet početnih minuta utakmice najbolji ciparski košarkaši držali u egalu i čak vodili - 9:10. Tada je došla prva od mnogih hrvatskih serija večeras i na prvi odmor otišlo se sa 17:10 za domaćine.

Druga četvrtina bila je tek zagrijavanje za hrvatsku dominaciju koja se događala u drugom poluvremenu. U 16. minuti bilo je 30:15, a na poluvrijeme je Hrvatska otišla s prednošću 40:23.

U trećem periodu prednost je brzo otišla na više od 20, a u 18. minuti prednost je zaokružena na 60:30. Bogdanović, Ukić i Rudež bili su "lokomtive" hrvatske momčadi u prvom dijelu.

U posljednjoj četvrtini dogodio se potpuni raspad Ciprana, izgledali su potpuno razbijeno, nisu uspijevali niti prenijeti loptu u protivničku polovicu. Repeša je dao minutažu svim svojim igračima, a gotovo nevjerojatno zvuči podatak da su u posljednjoj četvrtini Ciprani ubacili tek brojkom i slovima - tri (3) poena.

Hrvatska je posljednji period dobila s nevjerojatnih 28:3, rastrčali su se svi naši igrači i ubilježili u listu strijelaca, a razlika je otišla na ogromnih +55 - 93:38.

Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u hrvatskoj momčadi sa 17 poena, Rudež je dodao 14, Ukić šest uz pet asistencija. U ciparskoj momčadi nitko nije ubilježio dvoznamenkast broj poena, što je i logično s obzirom da su u 40 minuta ubacili koliko prosječna momčad ubaci za poluvrijeme.

Hrvatska kvalifikacije nastavlja s puno ozbiljnijim protivnikom, Ukrajinom u Kijevu u utorak 21. kolovoza, a u petak 24. kolovoza u Osijeku dočekujemo Mađarsku.