Borna Rupnik • ponedjeljak, 20.08.2012.

U šestom kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je upisao i šestu pobjedu, a svoj su obol asistencijama dali i hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo da Silva...

Šahtar iz Donecka gostovao je kod Černomoreca i ubilježio visoku pobjedu 5:1. Tako je Lucescuova momčad zadržala maksimalni učinak i s 18 osvojenih bodova drži vrh prvenstvenog poretka.

Kapetan Darijo Srna i napadač Eduardo da Silva našli su se u udarnoj postavi Šahtara, a Eduardo je nakon dva pogotka Švicarskoj u prijateljskoj utakmici na Poljudu ponudio još jedan sjajan potez iz vlastitog repertoara.

U trećoj minuti utakmice odlično je petom poslužio Mhitarjana za 1:0, dok je Srna asistent postao u 80. minuti, kada je nabacio za Williana, koji je povisio na 3:0. U međuvremenu je strijelac postao i Teixeira, a posao je dovršio Mhitarjan, autor hat-tricka.

Darijo Srna ujedno je proglašen i za najboljeg igrača na utakmici, a Eduardo je izašao u 66. minuti, kada ga je zamijenio Dević.

"Pritiskali smo njihove braniče i prisiljavali ih na pogreške, a kod prvog gola Eduardo je asistirao vrlo pametnim potezom petom", prokomentirao je branič Razvan Rat.

• Obrisan korisnik20.08.2012. u 14:36
    treba protiv Makedonije iskoristit to što je Dudu u formi
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 12:54
    dudu majstor
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 11:31
    kod prvog gola šest igrača shakhtara ide u presing, a ne samo onaj najbliži lopti, kad će naši to shvatit...a dudu car
  • Obrisan korisnik20.08.2012. u 09:20
    eduardo, petric, olic, srna, rakitic, corluka u dobroj formi prije kvalifikacija, steta sto stimac nije..