3. HNL Sjever: Iskusni Piškor i Hojski donijeli prevagu svojim ekipama

Ivan Dominik • ponedjeljak, 20.08.2012.

Počelo je natjecanje i u 3. HNL regije Sjever, a subotnje prvo kolo, koje se produžilo i na dan kasnije, bilo je vrlo efikasno i puno dobrog amaterskog nogometa. Prva od pet trećih hrvatskih liga započela je na sjeveru i sjeveroistoku Lijepe naše, a odmah su se neke ekipe istaknule kao favoriti u novoj sezoni, dok u klubovima iste lige trenutno obitava nekoliko poznatih imena s hrvatskih travnjaka...

Najefikasnija utakmica prvog dana natjecanja u 3. HNL Sjever odigrana je u Podravini. Domaća filijala Slaven Belupa, NK Koprivnica, sjajnom je igrom, posebno u napadačkom dijelu, uspjela svladati gostujući sastav Mladosti iz međimurskog Preloga rezultatom 3:2. Utakmica je počela kao u snovima za Koprivnicu koja je povela već u petoj minuti preko svog ponajboljeg igrača Milana Manojlovića.

Taj je rezultat ostao do kraja prvog poluvremena, a u drugih je 45 minuta uslijedila golijada. Kao i u prvom poluvremenu, i u drugom je nakon samo pet minuta igre poentirao domaći sastav i to preko Bojana Tucakovića, koji je bio precizan s bijele točke. No, na 2:1 za domaće smanjio je Martin Vlah, ali to nije pomoglo Mladosti da se vrati u susret jer je ubrzo za 3:1 zabio igrač s klupe, Marin Knezić. Gol za konačnih 3:2 zabio je za prelošku ekipu Marsel Radiković, a bodovi su nakon prvog kola ipak ostali u Koprivnici.

Polet-Sveti Martin na Muri - Podravac-Virje

Mnogo je golova bilo i u još jednom susretu između međimurskog i podravskog kluba. Na najsjevernijoj točki Hrvatske, u Svetom Martinu na Muri, domaći je Polet odigrao 2:2 s Podravcem iz Virja. Domaćin je poveo krajem prvog dijela golom Matea Brezovačkog, a nakon pauze je u nastavku nakon "nesretnih" 13 minuta igre izjednačio Miroslav Šklebar za Podravac.

Međutim, ubrzo je domaćin opet došao u vodeću poziciju zahvaljujući pogotku Karla Goričaneca, igrača koji je već u desetoj minuti ušao u igru umjesto ozlijeđenog Zorana Šardija. No, domaći nisu ponovno uspjeli zadržati vodstvo, gol za 2:2 gostiju zabio je dvije minute prije kraja Šklebar, strijelac prvog gola i igrač utakmice, te je stoga susret završio podjelom bodova.

Podravina-Ludbreg - Ivančica-Ivanec

Podravina iz Ludbrega ostvarila je najuvjerljiviju subotnju pobjedu slaveći bez puno problema s 3:0 nad Ivančicom. Prva su dva zgoditka pala u kasnoj fazi prvog poluvremena u razmaku od samo dvije minute te su oni prelomili dvoboj. Iz penala je prvo precizan bio Saša Hojski, nekadašnja velika nada Varaždina koji je igrao i u Prvoj ligi, a prednost je domaćina udvostručio napadač Boris Kosir.

Nakon odmora se stanje na terenu nije promijenilo, domaćin je imao inicijativu te je kontrolirao i vladao terenom, a to je došlo na naplatu po treći put u susretu nakon samo tri minute igre u nastavku. Tada je Nikola Valjak po treći put na ogledu poslao po loptu u mrežu gostujućeg vratara Matiju Žuličeka, a rezultatom 3:0 za ekipu iz "centra svijeta" završena je utakmica.

Nedelišće - Virovitica

U Nedelišću je domaćin prvenstvo otvorio pobjedom od 2:1 uz mnogo bolje izdanje od gostujuće ekipe iz Virovitice. Prevagu je domaćima donio Davor Piškor, poznati i prekaljeni "lisac" hrvatskih travnjaka koji je svojevremeno igrao i za Inter iz Zaprešića u Prvoj ligi. On je izborio penal u desetoj minuti nakon starta Tomislava Blaževića, a najstrožu je kaznu realizirao Danijel Jagec.

Krajem prvog dijela je na 2:0 domaćih povisio Manuel Marčec, jedan od najaktivnijih i najopasnijih igrača Nedelišća u tom ogledu, a Virovitica je do kraja susreta samo uspjela ublažiti poraz. Počasni je gol dao Filip Škaro za krajnjih 2:1, a trener Virovitice, Damir Blažević nakon poraza je za sportnews.hr rekao: "U prvom poluvremenu nismo realizirali tri "zicera", poklonili smo domaćima kazneni udarac, primili nepotrebno i drugi pogodak, a iza toga do kraja susreta nismo se uspjeli vratiti pa je poraz bio neminovan. Čestitam domaćima na pobjedi", dok je domaći trener Nenad Marčec bio nešto kraći: "Najvažnije je da smo zabilježili pobjedu jer još uvijek nismo do kraja fizički pripremljeni, a tijekom tjedna i to ćemo pokušati riješiti".

Graničar-Kotoriba - Slatina

Prva nedjeljna utakmica nije bila vrlo efikasna te je završila sa samo jednim postignutim pogotkom. U Kotoribi je Graničar ugostio Slatinčane, klub star skoro 100 godina, ali i klub koji je nakon susreta izvukao deblji kraj. Neizvjesna i tvrda utakmica, teška za suđenje i igru, odlučena je u 22. minuti kada je za Graničar zabio Matija Kosec.

Domaća je "sedmica" iskoristila obrambenu grešku lijevog beka Slatine, Stjepana Klješčika te je matirao vratara Slatine, Kristijana Dumenčića. To je u čvrstoj i borbenoj utakmici bilo i gotovo jedino uzbuđenje te je zadovoljniji nakon posljednja sučeva zvižduka mogao biti Graničar, koji si je nakon prvoga kola osigurao sva tri boda na domaćem igralištu.

Croatia-Grabrovnica - Križevci

Momčad Križevaca najteže je stradala u prvom kolu gledajući sve odigrane susrete jer je u Grabrovnici "popila" pet golova. Preko Krune Jambrušića Croatia je povela već u drugoj minuti, a uskoro im je suđen i jedanaesterac koji je na najbolji mogući način iskoristio Zdenko Lončarek. Isti je igrač zabio i iz igre sedam minuta nakon svog prvog gola, točnije u 61. minuti.

Tada se momčad Križevaca sasvim raspala te je primila još dva gola. Za 4:0 zabio je Ante Starčević, igrač koji je zamijenio strijelca prvog gola, Jambrušića, a konačan je rezultat djelo Ivana Presečana iz drugog penala na susretu u prvoj minuti sudačke nadoknade. Visokom je pobjedom klub iz Grabrovnice zasjeo na vrh ligaške ljestvice nakon nepotpunog prvog kola.

Jedini susret bez golova odigran je između Mladosti iz Ždralova i čakovečkog Međimurja, a kolo treba zaključiti Čakovec koji kod kuće igra protiv Bjelovara u popodnevnom terminu srijede 12. rujna. Nakon tog sraza prvo će kolo 3. HNL Sjever biti i do kraja kompletirano.