1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 24.08.2012, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)

Veliki preokret Slavena - Gregurina pogodio za pobjedu nakon 0:2

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • petak, 24.08.2012.

Utakmica u Koprivnici nije razočarala ni jednog od skoro 2000 gledatelja koji su usprkos teškom i vrelom danu došli na gradski stadion. Pregršt pogodaka, domaća pobjeda, ali i 130. pogodak majstora Vugrinca, bili su dovoljno za dobro raspoloženje domaćih navijača.

Slaven Belupo je u susret s Lokomotivom ušao s vrlo dobrim statističkim zaleđem, pošto Koprivničani do sada nisu ni jednom izgubili od Lokomotive. Je li to doprinijelo iznenađenju kojeg su u uvodnim minutama Lokosi priredili Farmaceutima, ili je pak domaće nogometaše dekoncentrirao nestanak struje i posljedićno čekanje na povratak rasvjete, ostaje za nagađanje, no u utakmicu su gost krenuli mnogo bolje.

Već od treće minute Lokomotiva vodi, kad je domaća obrana zaspala na proboj Kramarića, kojem je loptu dopremio Brozović. Jedini koji je odreagirao na nalet Kramarića bio je vratar Rodić, koji međutim izlazi na agilnog igrača Lokomotive i ostavlja mrežu nebranjenu, pa je Kramariću bilo lako lobom zabiti prvi pogodak utakmice.

Glavica odmah pokušava na drugoj strani izjednačiti rezultat, imali su domaći i korner, a bila je i situacija u kojoj je Raka u svom kaznenom prostoru s leđa srušio Mrzljak, no opet je Lokomotiva bila ta koja je promijenila rezultat u svoju korist.

Kramarića ovaj puta nije uspio zaustaviti Batarelo, pa strijelac Lokosa lako vraća loptu za Brozovića, a ovaj pronalazi Borasa, koji matira Rodića za 0:2.

Situacija nije izgledala nimalo dobro za Slaven Belupo, koji je međutim od 20. minute uspio vratiti inicijativu, a desetak minuta kasnije rezultat je bio u egalu. Prvo je na slobodni udarac Batarela odlično reagirao Vugrinec i postigao svoj 130. pogodak u Hrvatskoj nogometnoj ligi, a minutu kasnije je Batarelo sam izbio u kazneni prostor gostiju, nakon što mu je loptu dopremio Glavica, i matirao vratara Lovrića.

Do kraja prvog dijela, Slaven je mogao i povesti, kad je slobodnjak s 25 metara od Lokomotivinog gola izveo je Vugrinec, no kao pantera je svoj gol obranio vratar Lovrić.

U drugom poluvremenu opet su Lokosi krenuli bolje, no ovog puta nisu uspjeli posjed lopte okruniti golom. Nakon petnaestak minuta domaći su se vratili u igru, no ni oni nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju prigodu za gol. Imao je Maras slobodni udarac s 25 metara, no lopta je završila u živom zidu, a priliku je za Gregurinu namjestio Vugrinec, a ovaj je poslao loptu pored vratnice Lokomotivinog gola.

Vrućina u Koprivnici nikako nije popuštala, pa je i igračima bilo sve teže na travnjaku. Zato je tek ulazak dvojice svježih igrača s klupe donio domaćima željeno vodstvo. Zbilo se to u 84. minuti, kad je Brlek odigrao za Gregurinu, a on je konačno matirao Lovrića i digao rezultat na 3:2. Do kraja susreta, moglo je biti i 4:2, ali je Rak iz blizine loptu, koju mu je namijestio Šaban, poslao pored Lokomotivinog gola.