Evian
Evian 1:1 Lyon
Lyon

Ivan Dorian Molnar • petak, 24.08.2012.

U prvom susretu trećeg kola Ligue 1, Evian je ugostio Lyon i upisao prve bodove u ovosezonskom natjecanju. Poveli su domaćini sjajnim golom Cedrica Barbose, ali je ponovno ključni čovjek Lyona bio Michel Bastos, koji je postavio konačnih 1:1.

Lyon je nakon dvije startne pobjede stigao na Parc des Sports kod Eviana, koji je ubilježio dva poraza, a Dejan Lovren još uvijek nije konkurirao za momčad Remija Gardea zbog ozljede. Prvu priliku propustili su domaćini u 14. minuti, kada je Rabiu s vrha šesnaesterca bio zamalo neprecizan.

S druge strane, vratima Eviana prijetili su Fofana i Briand, ali bez uspjeha. Prvi je dio završen bez pogodaka, a u drugi dio življe je krenuo Evian i nakon jednog razdoblja pritiska poveo u 57. minuti. Fantastičnim volejem lijevom nogom Llorisa je nemoćnog ostavio Cedric Barbosa i doveo Evian u vodstvo od 1:0.

Remi Garde nakon primljenog pogotka krenuo je s izmjenama, Lisandro Lopez izašao je i predao svoju kapetansku vrpcu Michelu Bastosu, koji je nedugo nakon ulaska još jednom pokazao kako zaslužuje ostati na Gerlandu i igrati u prvoj momčadi.

Igrala se 73. minuta kada je Brazilac izveo slobodan udarac i silovito pucao lijevom nogom, neobranjivo pogodivši desnu stranu domaćeg vratara. Nakon izjednačenja krenuli su i jedni i drugi po pobjedonosni pogodak, ali mreže se više nisu tresle i ostalo je 1:1, te je tako Lyon došao na konto od sedam, a Evian osvojio svoj prvi bod u novoj sezoni Ligue 1.