Nice
Nice 2:2 Lille
Lille

Ivan Dorian Molnar • subota, 25.08.2012.

Treće kolo Ligue 1 u subotu nastavili su Nice i Lille remijem na Municipal du Rayu. Iako je u protekle dvije godine momčad Rudija Garcije slavila na Azurnoj obali bez primljenog pogotka, ovoga puta su domaćini bili puno čvršći i umalo osvojili sva tri boda.

Nice je ušla u dvoboj s Lilleom kao jedna od momčadi koja u prva dva kola nije postigla pogodak, dok su gosti ubilježili pobjedu protiv Saint-Etiennea i neriješen rezultat s Nancyjem. Lille je bio veliki favorit, ali u utakmicu po iznimno sparnom vremenu i teškim uvjetima bolje je i dinamičnije ušla momčad Nice.

Prvu veliku priliku na utakmici domaćini su stvorili već u 13. minuti, a propustio ju je Alexy Bosetti, koji nije uspio nadmudriti Mickaela Landreaua u situaciji jedan na jedan. Odlično je pucao glavom i Dja Djedje četiri minute kasnije, ali nije uspio zatresti mrežu. Sve pokušaje domaćina uspješno je branio Landreau, koji je svojim fantastičnim reakcijama održao svoju momčad na životu.

Pokušao je i Nemanja Pejčinović u 29. minuti, ali još jednom je na mjestu bio gostujući vratar. Nakon ogromnog pritiska domaćina, kada su navijači očekivali vodeći pogodak Nice, dogodilo se upravo suprotno. Florent Balmont poslužio je Dimitrija Payeta, koji u 36. minuti dovodi Lille u vodstvo.

Ipak, sav trud Nice morao se isplatiti i Pejčinović je dvije minute prije odlaska na odmor postavio rezultat poluvremena 1:1, nakon što je loptu ubacio Bosetti. Domaćini su bili bolji, konkretniji, no Lille je imao raspoloženog Landreaua.

No, ništa nije mogao Landreau u 55. minuti, kada je Meriem pronašao Bautheaca, koji pogađa za 2:1 i podiže Municipal du Ray na noge. Vodstvo domaćina je bilo kratkog vijeka, jer samo četiri minute kasnije Sidibe poravnava rezultat na 2:2. Odlična utakmica igrala se u Nici, koja je u trenutku izjednačenja „mirisala“ na onu iz Lillea prošle sezone, kada su u jednoj od ljepotica prvenstva ove dvije momčadi odigrali 4:4.

Unatoč raspoloženosti strijelaca nakon sat vremena igre, rezultat se do kraja ipak nije mijenjao, a Landreau je morao spašavati svoja vrata još u nekoliko navrata te je završilo 2:2, rezultat s kojim mogu biti zadovoljni nogometaši Rudija Garcije, a Nice će još pričekati svoju prvu pobjedu u novoj sezoni.