Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 26.08.2012.

Montpellier je nastavio s lošom formom u novoj sezoni Ligue 1, i u trećem kolu ubilježio poraz na Stade de la Mossonu protiv Marseillea, dok je Saint-Etienne nakon dva početna kiksa pokazao svoju snagu u srazu s Brestom.

Aktualni prvaci vođeni trenerom Reneom Girardom u prošlom su kolu poraženi od Lorienta u posljednjim trenucima susreta, a u dvoboj s Marseilleom od početka je zaigrao i povratnik Younes Belhanda, ključni igrač ekipe s Mossona.

Steve Mandanda uspješno je zaustavljao pokušaje Marokanca u prvom dijelu, a pogodak za Montpellier nije uspio postići ni Emmanuel Herrera, koji je doveden ovog ljeta kao zamjena za Oliviera Girouda. U 37. minuti Pitau je proigrao Belhandu, koji lobira Mandandu, ali lopta odsjeda na prečki. Sudac je ipak kasnije signalizirao zaleđe, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Marseille je krenuo više prema naprijed i već u 48. minuti skoro poveo preko Valbuene, koji je malo zakasnio na odličnu loptu Gignaca. Pokušali su treneri nešto poboljšati izmjenama, za domaćine je ušao novopridošli Mounier, dok je za Baupovu momčad nastupio Jordan Ayew umjesto Valbuene.

Ipak, Marseille je bio konkretniji i uspio postići pogodak 15 minuta prije kraja. Morgan Amalfitano presjekao je jednu slabu Congreovu loptu na sredini terena i poslužio Gignaca, koji vara Jourdrena i donosi velika tri boda momčadi sa Velodromea. Ostalo je 0:1, a Rene Girard i njegovi igrači nakon tri kola imaju razloga za zabrinutost, jer osvojili su samo jedan jedini bod.

U drugom je susretu Saint-Etienne tražio svoja prva tri boda protiv Bresta, nakon što su Zeleni dva puta u prva dva kola poraženi identičnim rezultatom od Lillea i Toulousea. Momčad Christophea Galtiera bila je vrlo inspirirana i krenula u susret poletno, a već u 13. minuti Aubameyang je iskoristio proigravanje Hamoume i doveo domaćine u vodstvo.

Asistent za prvi pogodak, Romain Hamouma, povećao je Saint-Etienneovu prednost nakon pola sata igre i na odmor se otišlo s rezultatom 2:0. U nastavku Brest nije uspio smanjiti zaostatak, a u samo dvije minute potpuno su potopljene nade gostiju. Prvo je u 61. Guilavogui zabio za 3:0, a konačnih 4:0 svojim drugim pogotkom postavio je Pierre-Emerick Aubameyang i donio toliko željenu pobjedu ekipi sa Stade Geoffroy-Guicharda.