3. HNL Zapad: Opatija slavila protiv Jadrana u utakmici s pet golova i dva crvena kartona

Igor Šestak • ponedjeljak, 27.08.2012.

Odigrane su utakmice prvog kola 3. HNL Zapad. Najvatrenije je bilo u Opatiji gdje su gledatelji vidjeli pet golova i dva crvena kartona. Vinodol je uzvratio Rovinju za prošlogodišnje poraze, uvjerljive pobjede su upisali Nehaj, Novigrad i Grobničan, a jedinu utakmicu bez pobjednika odigrali su nogometaši Crikvenice i Novalje.

Prvo kolo 3. HNL Zapad obilježila je vrlo jaka i atraktivna utakmica između Opatije i Jadrana iz Poreča, u kojoj je viđeno čak pet pogodaka, ali i dva crvena kartona. Iz dvoboja četvrte i pete momčadi prošlogodišnjeg izdanja 3. HNL Zapad kao pobjednici su izašli domaći nogometaši Opatije koje vodi Zoran Bogolin.

U 21. minuti utakmice domaći su došli u vodstvo preko Ratka Kremenovića. Samo 13 minuta kasnije domaćini su udvostručili vodstvo. Sudac Goran Brusić je pokazao na bijelu točku, a kazneni udarac je realizirao Danijel Lazić. Pritom je isključen gostujući igrač Roland Božić, koji je svoj prvi žuti karton zaradio u 27. minuti zbog preoštrog starta, da bi šest minuta kasnije zbog prigovora sucu zaradio i svoju drugu javnu opomenu te put u svlačionicu.

Gosti su na odmor otišli s dva gola zaostatka i igračem manje, ali utakmica je bila daleko od gotove. U 51. minuti pogodak je zabio Marko Kepčija i vratio nadu igračima Jadrana. No, novi udarac za goste stigao je samo četiri minute kasnije kada je zbog nesportskog ponašanja isključen Leo Grgurić. S čak dva igrača manje Jadran je došao do izjednačenja i to autogolom Igora Tkalčevića. Igrači Opatije su tada jurnuli po treći pogodak, a do njega su i došli 84. minuti. Postigao ga je Tkalčević i na najbolji način ispravio svoju raniju pogrešku.

Već u prvom kolu nove sezone sastali su se Rovinj i Vinodol, klubovi koji su se u prošloj sezoni borili za pozicije na samom dnu ljestvice. Prošle je sezone Rovinj slavio u oba dvoboja s Vinodolom, ali na startu nove sezone Vinodol je uspio uzvratiti za te poraze.

Već u trećoj minuti utakmice Vinodol je poveo golom Marijana Tucakovića. Situacija je za Rovinj postala još gora u 17. minuti kada je svoju drugu javnu opomenu zaradio Antonio Krijan. Gosti su do povećanja svog vodstva stigli u 56. minuti preko Maura Mišana, ali su deset minuta kasnije i oni ostali s igračem manje. Svoj drugi žuti karton dobio je Marin Jerković. Rovinj je do kraja utakmice imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio pronaći put do mreže Krešimira Eraka.

Vrlo uvjerljivo novo prvenstvo je otvorio senjski Nehaj. Domaći igrači do vodstva su došli u 34. minuti utakmice kada je precizan bio Marko Prpić. Samo tri minute kasnije prednost Nehaja je udvostručio Deni Rubčić. Mreže su mirovale do 72. minute kada je Rubčić postigao svoj drugi pogodak, ovog puta iz kaznenog udarca. U istoj je minuti zbog nesportskog ponašanja isključen gostujući igrač Danijel Pavinčić. U samoj završnici utakmice s igračem manje su ostali i domaći nakon što je isključen Vladimir Lopac.

Grobničan, momčad koja je prošlu sezonu okončala na desetom mjestu 3. HNL Zapad, u novu je sezonu krenula protiv novog trećeligaša iz Hreljina. Igrači Gorana Gajzlera su lomili otpor gostiju do 39. minute kada je za 1:0 zabio Kristian Cianci. Pitanje pobjednika ove utakmice riješeno je nakon 15 minuta igre u nastavku. Na 2:0 je povisio Ivan Sertić, a samo dvije minute kasnije svoj drugi pogodak na utakmici postigao je Cianci. Naprijed je uspio postići počasni pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Romana Kanjera.

U dvoboju novih trećeligaša Novigrad je na svom stadionu s visokih 3:0 nadigrao Halubjan. Domaći su poveli preko Filipa Bazine u 23. minuti, a pet minuta prije odmora vodstvo je udvostručio Stipe Vrdoljak. Isti je igrač postavio i konačni rezultat u 61. minuti. Novigrad je u 89. minuti ostao s igračem manje na terenu nakon što je drugu javnu opomenu zaradio Elvis Beletić.

Orijent je upisao minimalnu pobjedu na gostovanju kod Rudara u Labinu. Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Dino Škarica u 81. minuti. Istim rezultatom Krk je bio bolji od Buja. Slavlje Krku donio je Dražen Bošnjak u 55. minuti. Pogodaka nije bilo na utakmici Crikvenice i Novalje, što je ujedno bio i jedini remi prvog kola.