Bundesliga, 2. kolo, 28.08.2012, 20:15 h
TV 1893 Neuhausen 22:29 Füchse Berlin
Füchse Berlin

Füchse Berlin slavio na gostovanju kod Neuhausena uz devet golova Ivana Ninčevića

Igor Šestak • srijeda, 29.08.2012.

Samo dva dana nakon pobjede nad Mindenom u sklopu prvog kola rukometne Bundeslige, Berlinski Füchse je upisao i drugu pobjedu te barem privremeno skočio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Lisice su u prvoj utakmici drugog kola s 29:22 slavile na gostovanju kod novog prvoligaša Neuhausena, a još je jednom odličnu formu potvrdio hrvatski rukometaš Ivan Ninčević. S devet postignutih golova Ninčević je još drugi put zaredom bio prvi strijelac svoje momčadi.

Klub Ivana Ninčevića i Denisa Špoljarića uspješno je otvorio novu bundesligašku sezonu. Nakon pobjede 29:25 nad Mindenom u nedjelju, Füchse Berlin je u utorak navečer još jednom postigao 29 golova, ali je ovoga puta primio tek 22. S druge su strane stajali rukometaši Neuhausena, još jednog novaka u prvoligaškom društvu.

Momčad Dagura Sigurdssona je dobro krenula na gostovanju kod Neuhausena te u prvih sedam minuta preko Christophersena, Igropula i Richweina stigla do prednosti od 3:1. Domaći su se uspjeli vratiti i izjednačiti rezultat, ali su Lisice kod rezultata 4:4 postigle pet uzastopnih golova, od kojih su čak tri djelo Ivana Ninčevića.

Rukometaši Neuhausena su još jednom uspjeli uzvratiti i smanjiti svoj zaostatak na samo dva pogotka. U 26. minuti je za 10:12 pogodio Nico Büdel. Ninčević je u 29. minuti dodao još jedan pogodak, a za domaće je na isteku vremena zabio Ferdinand Michalik pa se na odmor otišlo s vodstvom Berlinčana 14:12.

Neuhausen je uspio držati priključak s Füchseom do kraja 36. minute. Tada je pri rezultatu 16:15 za Berlin krenulo novo rezultatsko odvajanje gostiju, koje Neuhausen više nije uspio pratiti niti dostići. Zabijali su Jaszka, Lund i Ninčević te je prednost Lisica u 45. minuti bila 21:15.

Domaći trener Markus Gaugisch pokušao je zaustaviti pad svoje momčadi minutom odmora, ali nije uspio. Stvorena prednost pokazala se prevelikom i igrači berlinskog kluba su uvjerljivo vodstvo rutinski sačuvali do samog kraja. Najveća prednost gostiju bila je plus osam u 56. minuti, a dvoboj je zaključen rezultatom 29:22.

Prvo ime gostiju i susreta uopće bio je Ivan Ninčević, strijelac devet golova. Šest je postigao iz igre, a još je tri dodao sa sedam metara. U redovima njegove momčadi istaknuo se i Konstantin Igropulo sa šest golova, a po tri su zabili Lund i Richwein. Prvo ime Neuhausena bio je Nico Büdel s pet golova.

Neuhausenu je ovo drugi uzastopni poraz, budući da su u nedjelju poraženi u Magdeburgu s 35:24. U idućem kolu Neuhausen gostuje kod Mindena, dok će Füchse Berlin ugostiti Göppingen. Preostale utakmice drugog kola igraju se od petka do nedjelje, a dvoboj Kiela i Flensburga je odgođen za studeni.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938