Bundesliga, 2. kolo, 31.08.2012, 19:45 h
Minden 27:31 Gummersbach
Gummersbach

Kentin Mahe postigao 12 golova za Gummersbach u gostujućoj pobjedi kod Mindena

Igor Šestak • petak, 31.08.2012.

Nakon uvodnog poraza od Kiela na domaćem terenu, Gummersbach je u drugom kolu rukometne Bundeslige ostvario i prvu pobjedu u novoj sezoni. Klub Vedrana Zrnića i Gorana Šprema pobijedio je s 31:27 na gostovanju kod Mindena, a u dresu pobjednika je briljirao francuski rukometaš Kentin Mahe s 12 golova. Mindenu, prošlogodišnjem prvaku 2. Bundeslige, ovo je drugi uzastopni poraz.

Prije tjedan dana rukometaši Mindena su gostovali u Berlinu kod Lisica, gdje su poraženi s 29:25. Pružili su dobar otpor, ali ipak nisu uspjeli doći do iznenađenja. Sličan scenarij ponovio se i u petak navečer kada im je u Kraissporthalle stigao Gummersbach. Domaći su bili vrlo blizu osvajanja bodova, ali su potpuno pali u posljednjih sedam minuta utakmice te su u konačnici poraženi s 31:27.

U prvih 15 minuta utakmice Minden je bio bolja momčad. Rukometaši koje s klupe vodi Ulf Schefvert imali su vodstvo 4:2 i 5:3, a u 11. minuti im je prednost od tri pogotka donio Aleksandar Svitlica. Uspješno su održavali prednost u idućih pet minuta, dok Kentin Mahe nije izjednačio na 8:8.

Gummersbach je prvi put na utakmici poveo u 18. minuti golom Adriana Pfahla. Iako se Gummersbach razbudio u drugoj polovici prvog poluvremena, igrači Mindena su i dalje nastavili igrati vrlo dobro te su na veliki odmor otišli s vodstvom 16:15, zahvaljujući još jednom golu Svitlice.

"Vrlo sam zadovoljan jer sam znao da će biti jako teško pobijediti ovdje u Mindenu. Neki igrači nam se muče s ozljedama, a domaćini su odigrali i bolje nego u Berlinu u prvom kolu. Moram reći da igra nije bila na visokom nivou jer su i jedna i druga momčad igrale vrlo brzo i pritom radile mnogo pogrešaka", izjavio je nakon utakmice trener Gummersbacha Emir Kurtagić.

U prvih šest minuta nastavka se igralo gol za gol te je rezultat bio 19:19. Tada se Gummersbach prvi put odvojio na značajniju rezultatsku prednost. U samo dvije minute dva je gola zabio Mahe, a svoj jedini gol na utakmici postigao je Vedran Zrnić pa je na semaforu zasvijetlilo 19:22. Domaći trener je pozvao minutu odmora, koja je urodila plodom. Schmidt i Svitlica su do 42. minute izjednačili na 22:22.

Golovima Mahea i Gorana Šprema gosti su u 47. minuti stigli do dva gola prednosti, ali im ni taj rezultatski bijeg nije uspio. Minden se odmah vratio na 25:25. U 53. minuti Svitlica je postigao svoj šesti i Mindenov 27. pogodak te doveo svoju momčad u vodstvo. Malotko je tada mogao predvidjeti da će to biti posljednja lopta u Gummersbachovoj mreži, a upravo se to dogodilo.

U posljednjih sedam minuta gosti su zaključali svoja vrata, a u napadu su postigli pet pogodaka i otišli iz Mindena s pobjedom 31:27. Još dva gola je u završnici zabio Mahe, pomogli su mu Michal Kopčo i Pfahl, a točku na i je 18 sekundi prije kraja stavio Šprem.

Francuski rukometaš Kentin Mahe iz igre je postigao čak deset golova te uspješno realizirao dva sedmerca. U momčadi Gummersbacha još se istaknuo Slovak Kopčo s pet golova, dok je četiri zabio Šprem. Vedran Zrnić je ostao na samo jednom pogotku. Najefikasniji igrači u domaćim redovima bili su Steinert i Svitlica sa šest golova, dok je pet zabio Aljoscha Schmidt. Vrlo dobri bili su i vratari oba kluba. Anders Persson je na golu Mindena obranio 18 lopti, dok je na drugoj strani Borko Ristovski imao jednu više.

U sklopu trećeg kola Minden će prvu pobjedu u sezoni tražiti na domaćem terenu protiv Neuhausena, dok će Gummersbach ugostiti Essen. Utakmice trećeg kola igraju se 5. rujna, a prije toga će se 1. i 2. rujna odigrati preostale utakmice drugog kola.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• markoli01.09.2012. u 00:03