Blažičko i Vuković još jednom odlični u pobjedi Lübbeckea, slavio i HSV

Igor Šestak • nedjelja, 02.09.2012.

U subotu navečer su odigrane još četiri utakmice drugog kola rukometne Bundeslige. Do prve ovosezonske pobjede stigli su rukometaši HSV-a, za koji su nastupila tri hrvatska reprezentativca. Lübbecke je odlično krenuo u novu sezonu, a s njim i hrvatski vratar Nikola Blažičko te Drago Vuković, a pobjede su još upisali Rhein-Neckar Löwen i Wetzlar.

HSV Hamburg - TV Grosswallstadt 29:19 (12:10)

Rukometaši Hamburga, za koji nastupaju i hrvatski reprezentativci Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković i Igor Vori, u novu sezonu Bundeslige nisu krenuli na željeni način. U prvom su kolu iznenađujuće poraženi na gostovanju kod Wetzlara. Za loš start iskupili su se na domaćoj premijeri, pobjedom 29:19 nad Grosswallstadtom.

Pred osam tisuća gledatelja u dvorani O2 World Hamburg na prvi se pogodak čekalo do isteka pete minute. Tek nakon četiri minute i 52 sekunde igre put do suparničke mreže pronašao je Igor Vori, a isti je igrač dvije minute kasnije pogodio za 2:0. Gosti su do prvog gola došli tek u osmoj minuti preko Olivera Köhrmanna, a u rezultatskom zaostatku od jednog ili dva gola bili su do 18. minute kada je isti igrač pogodio za 7:7. Deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 10:10, a prednost Hamburgu uoči poluvremena donio je Hans Lindberg s dva pogotka u posljednjih 90 sekundi.

U nastavku se HSV ipak predstavio u boljem svjetlu. Već nakon četiri minute igre prednost je narasla na 16:12, a golovima Marcina Lijewskog i Domagoja Duvnjaka Hamburg se odvojio na plus šest. Gosti su do kraja utakmice još samo jednom uspjeli smanjiti na četiri pogotka zaostatka, a raspucani igrači Hamburga u završnici su odjurili na visokih deset golova prednosti.

Lindberg je bio najraspoloženiji igrač na terenu s 12 pogodaka. Sedmerce je za Hamburg pucao 6/6, a još šest golova je postigao iz igre. Pet golova za HSV je postigao Duvnjak, a četiri Vori. Blaženko Lacković se ovaj put nije uspio upisati u strijelce. Najbolji strijelci Grosswallstadta bili su Thiede i Graubner s pet postignutih golova. Na vratima Hamburga 56 minuta je proveo Tahirović i prikupio 12 obrana, dok su vratari gostiju ukupno zaustavili deset udaraca.

TuS N-Lübbecke - TSV Hannover-Burgdorf 36:28 (19:12)

Odličan ulazak u novu sezonu imaju rukometaši Lübbeckea, a među njima i Hrvati Nikola Blažičko i Drago Vuković. U prvom kolu su pobijedili Lemgo u gostima, a u drugom kolu su upisali i prvu domaću pobjedu. S 36:28 je stradao Hannover-Burgdorf, a veliku ulogu ponovno su imali i hrvatski rukometaši.

Lübbecke je prvi došao do pogotka i to u prvoj minuti preko Kristiana Svenssona. Za 2:1 je svoj prvi gol na utakmici zabio Vuković, a gol za gol se igralo do osme minute i rezultata 4:4. Domaći su tada napravili seriju od 5:1 i stigli do značajnije prednosti koju su do kraja poluvremena konstantno povećavali. Vuković je u 15. minuti zabio za 10:5, Svensson u 21. za 15:7 pa ponovno Vuković u 27. minuti za visokih 19:9. Do odmora su gosti ipak uspjeli smanjiti zaostatak na 19:12.

Drugo poluvrijeme su golovima Olsena i Patraila otvorili rukometaši Hannovera i tako stigli na pet golova zaostatka. No, brzo su se razbudili domaćini, napravili novu seriju od 5:1 te vratili svoje vodstvo na velikih i nedostižnih devet golova prednosti. U posljednjih 20 minuta utakmice prednost Lübbeckea je varirala od sedam do deset golova te druga ovosezonska pobjeda ni u jednom trenu nije došla u pitanje.

Prvo ime susreta bio je Arne Niemayer s devet golova, dok su po šest postigli Drago Vuković i Kristian Svensson. Još jednu odličnu večer imao je i Nikola Blažičko, koji je prikupio čak 17 obrana. U momčadi Hannovera s devet golova se istaknuo Tamas Mocsai, dok je sedam dodao Olsen.

MT Melsungen - Rhein-Neckar Löwen 23:26 (9:15)

Iako na startu sezone ne djeluju posebno uvjerljivo, rukometaši Rhein-Neckar Löwena na kontu imaju dvije pobjede s dva uvodna gostovanja. U prvom kolu su bili bolji od Göppingena, dok su do druge pobjede stigli protiv Melsungena.

Domaćini su odlično otvorili susret i u prvih deset minuta stvorili prednost od tri pogotka, ali su tada jednostavno stali. Gol nisu postigli punih 15 minuta što su Lavovi iskoristili za preokret. U tom su periodu rezultat 7:4 pretvorili u 7:14 i već tada si otvorili put prema drugoj uzastopnoj pobjedi na otvaranju nove sezone. Melsungen je u posljednjih pet minuta prvog dijela uspio postići dva pogotka preko Manssona i Fahlgrena pa je na odmor otišao sa zaostatkom od šest golova.

U nastavku se na prvi gol čekalo više od četiri minute, a postigao ga je domaći igrač Christian Hildebrand. Isti je igrač postigao i iduća dva pogotka pa je Melsungen stigao na samo tri gola zaostatka u 36. minuti utakmice. U 40. je Nenad Vuković pogodio za minus dva, ali domaći nisu uspjeli izjednačiti. Rhein-Neckar je preko Gensheimera i Stainhausera povećao prednost na 22:17 u 50. minuti utakmice. Melsungen je još jednom opasno zaprijetio pet minuta kasnije kada je za 22:23 pogodio Fahlgren, ali je pobjedu Lavovima s nova dva pogotka osigurao Gensheimer.

Gensheimer i Steinhauser su bili najbolji strijelci Rhein-Neckara sa šest golova, dok su četiri postigli Ekdahl du Rietz i Petersson. Domaće je sa sedam golova predvodio Vasilakis, a šest je zabio Hildebrand. Melsungen nakon dva kola ima jedan osvojeni bod.

HBW Balingen-Weilstetten - HSG Wetzlar 26:28 (11:15)

Nakon što su u prvom kolu svladali HSV, rukometaši Wetzlara su u drugom stigli i do svoje druge pobjede. Na gostovanju kod Balingena su slavili s 28:26 i tako domaćinima nanijeli drugi poraz. U redovima Wezlara posebno su se istaknuli Adnan Harmandić s osam i Michael Müller sa sedam golova.

Igrači Wetzlara su stigli do prednosti od 6:4 u desetoj minuti utakmice, a sedam minuta kasnije već su vodili s 10:6. Najveću prednost u prvih 30 minuta gosti su imali u 25. minuti kada je Müller pogodio za 15:9, ali su domaći do odmora uspjeli postići dva pogotka i smanjiti zaostatak.

Na početku drugog dijela Balingen je uspio uhvatiti rezultatski priključak zahvaljujući golovima Billeka, Häfnera i Ilitscha pa je u 34. minuti Wetzlar imao prednost od samo dva gola. Nju je uspio održati, čak privremeno i povećati, do 42. minute kada Häfner zabija za 20:21, a Balingen postiže i tri iduća gola preko Hertha i Schlingera te u 47. minuti vodi s 23:21. No, u posljednjih deset minuta je uslijedio još jedan preokret. Domaćini su u tom periodu postigli samo jedan pogodak, a pobjedu Wetzlaru su donijeli Harmandić i Fäth.

Još dvije utakmice drugog kola igraju se u nedjelju. Göppingen dočekuje Lemgo, a Magdeburg putuje u goste Essenu. Utakmica Kiela i Flensburga odgođena je za studeni zbog Kielovog sudjelovanja na turniru Super Globe.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938