3. HNL Zapad: Golijada u Novom Vinodolskom, Grobničan preokretom slavio na Krku

Igor Šestak • nedjelja, 02.09.2012.

Odigrane su sve utakmice drugog kola 3. HNL Zapad. Na vrhu tablice s maksimalnim brojem bodova izdvojile su se tri momčadi. Opatija je drugu pobjedu ubilježila na gostovanju kod Jedinstva, Grobničan je slavio na Krku, dok je Novigrad iznenadio Jadran u Poreču. Najatraktivniju utakmicu kola odigrali su Vinodol i Crikvenica. Završila je podjelom bodova, a gledatelji u Novom Vinodolskom su mogli vidjeti čak osam golova.

Opatija je prošlu sezonu u 3. HNL Zapad okončala na vrlo dobrom četvrtom mjestu, iza Zeline, Vrapča i Dugog Sela, klubova koji nakon reorganizacije lige više ne pripadaju ovoj skupini. U novu sezonu Opatija je također krenula uspješno, pobjedom protiv Jadrana iz Poreča. Do novog slavlja i maksimalnih šest bodova nakon dva kola, stigla je na gostovanju u Nedešćini.

Jedinstvo Omladinac, novi klub u trećeligaškom društvu, sezonu je otvorio uvjerljivim porazom u Senju, a u drugom mu je u goste stigla snažna Opatija. Utakmica je odlučena samo jednim pogotkom, a za goste ga je u 43. minuti utakmice postigao Toni Rudan. Domaćini u nastavku utakmice nisu uspjeli doći do izjednačenja, ali su u sudačkoj nadoknadi ostali s čovjekom manje zbog isključenja Damira Kurtića. Jedinstvo Omladinac je za sada bez bodova, a prvo slavlje u novoj sezoni tražit će u trećem kolu protiv Novigrada.

Igrači Novigrada također su novaci u 3. HNL Zapad, ali su u prva dva kola pokazali da u ovom natjecanju imaju što za reći. Nakon pobjede nad Halubjanom u prvom kolu, u drugom su s 1:0 slavili u Poreču kod Jadrana te domaću momčad zadržali na samom dnu ljestvice bez osvojenog boda. Gol vrijedan velike pobjede u susjedskom derbiju postigao je Almir Halilović u 75. minuti utakmice.

Jednu od jačih utakmica drugog kola odigrali su na Krku istoimeni domaćin i Grobničan. Pred 250 gledatelja domaćini su poveli već u petoj minuti, a strijelac je bio Fulvio Poropat. No, vodstvo Krka nije dugo trajalo. U 25. minuti izjednačio je Marko Miculinić, a sedam minuta prije kraja susreta potpuni preokret je realizirao Admir Malkić. Grobničanu je ovo druga pobjeda, dok je Krk ostao na tri osvojena boda.

Najatraktivniju utakmicu vidjeli su gledatelji u Novom Vinodolskom. Dvoboj susjeda, Vinodola i Crikvenice okončan je rezultatom 4:4, a u svakom su poluvremenu postignuta po četiri pogotka. Poveo je Vinodol u osmoj minuti golom Marijana Tomića, ali je samo četiri minute kasnije rezultat poravnao Bruno Kurolt. Golovima Deana Gašparovića u 32. i 39. minuti Crikvenica je na odmor otišla s vodstvom 3:1.

Uslijedio je povratak Vinodola. U 55. minuti svoj drugi pogodak je postigao Tomić, a deset minuta kasnije na 3:3 je izjednačio Zoran Lenac. Golom Ivana Butorca u 74. minuti Crikvenica je još jednom povela, ali za konačnih 4:4 i bod domaćina zabio je Marijan Tucaković. Vinodol nakon dva kola ima četiri, a Crikvenica dva osvojena boda.

Nakon odličnog otvaranja nove sezone i pobjede 3:0 nad Jedinstvom, Nehaj je u drugom kolu doživio poraz od Novalje na otoku Pagu. Domaći su poveli nakon samo četiri minute igre preko Gorana Burčula. U posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio je Davor Vukelić, ali Nehaj ipak nije uspio sačuvati taj rezultat. U 76. minuti utakmice za 2:1 je zabio Marin Svetić i donio svojoj momčadi prvu pobjedu u sezoni.

U ovom su kolu gosti upisali tri pobjede. Osim već spomenutih slavlja Opatije i Novigrada, na gostujućem terenu je tri boda osvojio i Rovinj. Nogometaši Rovinja gostovali su na Krimeji kod Orijenta, a za tri boda im je bio dovoljan pogodak Tonija Pavića u 59. minuti. Nakon dva kola oba kluba imaju tri osvojena boda.

U dvoboju novih klubova u 3. HNL Zapad nije bilo pobjednika. Naprijed je u Hreljinu ugostio Rudar iz Labina, a susret je završio 1:1. Poveli su gosti u 39. minuti golom Marina Pajkovića, dok je za domaće izjednačio Roman Kanjer 15 minuta prije kraja utakmice. Istim rezultatom završila je i utakmica u Bujama, gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i Halubjan. Domaći su poveli golom Enisa Šoškića u 39. minuti, a prvi bod Halubjanu donio je Ivan Kinkela u 61. minuti.