3. HNL Istok: Oriolik preuzeo vrh, Bedem s pet golova ispratio Mladost iz Antina

Josip Piršljin • ponedjeljak, 03.09.2012.

Nakon drugog kola 3. HNL Istok jedine dvije momčadi koje su zadržale stopostotni učinak su Oriolik i požeška Slavonija. Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Bedem, a BSK je upisao i drugi poraz u istom broju utakmica.

U Ivankovu je Bedem dočekao Mladost iz Antina i ostvario visoku pobjedu, premda se katastrofa gostiju nije nazirala na poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta Mladost je gubila s 1:0 autogolom Ivana Božića. U nastavku su proradili domaći napadači, a za 2:0 strijelac je bio Josip Raić Sudar iz jedanaesterca. Susret je bio riješen u 62. minuti kada je na 3:0 povisio Ivan Žgela, a Raić Sudar ponovno zabija samo četiri minute kasnije. Konačan udarac Mladosti zadao je Nikica Joskić iz još jednog penala.

Nakon što su u prvom kolu svladali Otok, nogometaši Oriolika iz Oriovca došli su do nove pobjede protiv osječke Olimpije. Domaći su poveli pred sami kraj prvog poluvremena preko Stjepana Stubičana, a gosti su izjednačili u 77. minuti golom Antuna Bubala. Kada se već činilo da će susret završiti remijem, u 88. minuti za 2:1 Oriolika zabija Đuro Ereiz. U istoj je minuti isključen Olimpijin Igor Budiša zbog verbalnog sukoba sa sucem.

U Požegi je na igralištu NK Slavonije domaćin lovio drugu uzastopnu pobjedu, a to mu je i uspjelo. Pleternička Slavija je minimalno svladana, a za to se pobrinuo Nevio Berdi pogotkom već u desetoj minuti. Gosti su svim silama pokušavali izjednačiti što je rezultiralo oštrijom igrom, ali ostalo je 1:0 za Slavoniju koja je time izbila na drugo mjesto.

Mladost iz Cernika je nanijela drugi poraz bijelobrdskom BSK. Pred otprilike 200 gledatelja domaći su slavili s 2:1 iako je sastav Davora Rupnika vodio od 66. minute golom Borne Barišića. Desetak minuta kasnije Mladost izjednačuje preko Darija Terzića, a za potpuni preokret s bijele je točke bio precizan Ivica Lukšić. Ovim je porazom BSK ostao na samom dnu tablice bez bodova.

Otok je upisao prve bodove u novoj sezoni na svom igralištu protiv Marsonije. Domaći su slavili s 2:1, a svi pogoci pali su u prvom poluvremenu. U 13. minuti za 1:0 strijelac je bio Martin Cvitić, no samo dvije minute kasnije Brođani izjednačuju preko Zvonimira Olića. Otok je ipak vratio vodstvo pred kraj prvog dijela golom Josipa Mesića, a Marsonia nije uspjela još jednom izjednačiti prema je to igrom zaslužila.

Jedan od samo dva remija u ovom kolu odigrali su Đakovo - Croatia i NAŠK. Đakovčani su vodili skroz do 90. minute, ali ipak su ostali bez pobjede. Pred kraj prvog dijela prednost im je donio Goran Borko, ali Našičane od poraza spašava u sudačkoj nadoknadi Samir Pohižek i svoju momčad vodi na treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Belišće je nakon poraza 5:1 od Zadra u Hrvatskom kupu izgubilo i u Lipiku. Domaći su im zabili dva pogotka pred kraj utakmice i na taj način sebi osigurali prva tri boda u novoj sezoni. U 75. minuti u strijelce se upisao Domagoj Ajman, a isti je igrač potvrdio slavlje Lipika deset minuta kasnije.

Graničar je došao do četvrtog boda u prvenstvu remijem na gostovanju u Višnjevcu. Utakmica je bila vrlo čvrsta, ali korektna, no gledatelji nisu vidjeli pogotke u 90 minuta igre. Domaćima je to bio prvi osvojeni bod nakon što su u prvom kolu minimalno izgubili od Slavije.