3. HNL Jug: Četiri remija u osam utakmica, gostujuća slavlja Primorca i Jadrana (KS) u završnicama

Ivan Dominik • ponedjeljak, 03.09.2012.
3. HNL Jug: Četiri remija u osam utakmica, gostujuća slavlja Primorca  i Jadrana (KS) u završnicama

Odigrano je i drugo kolo 3.HNL Jug, koje nije obilovalo pogocima kao prvo kolo, ili kao utakmice igrane u drugim regijama Treće lige. Od osam utakmica čak je četiri završeno remijem, od toga dvije bez golova. Gosti su slavili u dva teška susreta, a domaćini su "razbijanjem" protivnika također u dva ogleda ostavili bodove u svojim gradovima, točnije u Makarskoj i Omišu...

U dosta neefikasnom drugom kolu 3.HNL regije Jug, dvije su utakmice ipak bile bogate golovima i atraktivnom nogometnom igrom. Prva od takvih igrana je u Makarskoj gdje je domaći Zmaj bez velikih poteškoća uz 3:0 apsolvirao Neretvanac iz Opuzena. Na Sportskom centru u Makarskoj domaće je u vodstvo doveo vratar Darko Franić koji je u 24. minuti realizirao jedanaesterac. Njegov gol bio je jedini u prvom dijelu utakmice, a u nastavku su još pogađali Anđelo Vekić i Josip Gojak te su početkom drugog dijela svojim pogocima u razmaku od dvije minute osigurali tri boda Makaranima.

Lakoćom je kroz drugo kolo prošao i jaki Omiš koji je na svom stadionu bio bolji od Uskoka. Omišani su poveli 2:0 u prvom poluvremenu preko Tonija Biuka i Marka Vrkića, a golijadu domaćih je u drugom dijelu nastavio Ivan Šarić, koji je postavio nedostižnih 3:0 za domaću momčad. Uskok se tada malo trgnuo i uspio doći do zgoditka za koji je egzekutor bio Luka Aničić, igrač koji je u igru ušao u nastavku. Međutim, kasnije se pokazalo da je taj gol bio samo utješni za goste, budući da je tri minute prije kraja konačnih 4:1 i slavlje domaćih dodatno osigurao Marin Koštić.

U Hrvacama je istoimeni domaćin dočekao momčad Primorca, koja je nakon 90 minuta borbene igre s obje strane više profitirala i uzela trobod. Iako je utakmica bolje započela za Hrvace koje je u vodstvo doveo Stipe Kunac već u desetoj minuti, ubrzo se situacija na terenu promijenila. Inicijativa je prešla u ruke gostiju koji su brzo poravnali rezultat zaslugom Marka Moravčića. Nakon toga nije bilo većih peripetija sve do odlučujuće 69. minute kada je Nikola Olujić zabio za 2:1 Primorca i konačnu pobjedu ekipe koja je u Hrvace došla sa samo tri zamjene.

Na Gradskom stadionu u Benkovcu Velebit je htio svojim pristašama ostaviti sva tri boda, no drugačije je razmišljala i gostujuća ekipa Jadrana iz Ploča, koju se ipak dosta toga pitalo. Jaka i ne toliko kvalitetna utakmica nije bila bogata zgodicima, međutim, jedan od dva viđena gola pao je već u 29. minuti. Strijelac za vodstvo Velebita bio je Mateo Katuša. No, nakon odmora su Pločani jurnuli po izjednačenje, a do njega su stigli nakon samo 11 minuta igre u nastavku kada je mrežu domaćina zatresao Joško Parać. 1:1 ostao je i krajnji rezultat ove utakmice, jer je Josipu Čačiću penal obranio vratar Jadrana, Predrag Rolj, a time je momčad Hrvoja Vejića sebi osigurala bod.

Dva kluba koja su u prvom kolu ostvarila sigurne pobjede, Neretva iz Metkovića i Jadran iz Kaštel Sućurca, međusobno su "ukrstili koplja" u drugom kolu prvenstva, u kojem su i jedni i drugi željeli samo sva tri boda. Vrlo jak susret dva ambiciozna suparnika prvotno je, činilo se, otišao na stranu domaćih jer je Neretva povela golom Tomislava Dodiga, poslije duljeg perioda dinamičnije i bolje igre Neretve.

Metkovci su nastavili igrati bolje, međutim, "presjekao" ih je penal dosuđen za Kaštelane u 68. minuti, iz kojeg je rezultat izjednačio kapetan gostiju Kapitanović. Nakon izjednačenja kvaliteta igre je pala, ali je Neretva i dalje bila nešto bolja te je prijetila preko Prce, Buljubašića i strijelca Dodiga, no, sve šanse koje je Neretva propustila kaznio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Pavković na ubacivanje Katića, čime je trobod otišao put Kaštel Sućurca.

Konavljanin je na svojoj Šupjaci konačno otvorio sezonu pred domaćom publikom, a u goste mu je stigla ekipa Zmaja iz Blata. Nakon remija iz prvog kola od 1:1, Konavljanin je naravno želio pobjedu na svom igralištu. I dobro mu je krenulo. Vlaho Grbešić, jedini dosadašnji strijelac kluba iz Čilipa, postigao je svoj drugi gol u sezoni u isto toliko nastupa te je poslije nešto više od pola sata igre dove svoju momčad u vodstvo. Tu su prednost Konavljani održavali do samoga kraja utakmice, a onda ih je "zamračio" zgoditak u 83. minuti, kojim je bod Zmaju uz konačnih 1:1 osigurao Vinko Nobilo.

Kamen i stogodišnjak slavljenik Val u Ivanbegovini te GOŠK i Zagora iz Unešića u Dubrovniku, svoje su susrete priveli kraju bez postignutih pogodaka pa su i podijelili bodove.