Rijeka opet gostuje kod Udinesea, Cibalia na mini-pripremama u Daruvarskim toplicama

Mišo Gulić • utorak, 04.09.2012.

Prvenstvenu stanku zbog nastupa hrvatske reprezentacije u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil, prvoligaši će kratiti odigravanjem pripremnih dvoboja. Rijeka će tako tradicionalno put Udina na noge uglednom talijanskom prvoligašu, dok će s druge strane nogometaši vinkovačke Cibalije mini pripreme odraditi u Daruvarskim toplicama.

Rijeka je prvenstvenu pauzu će pomalo tradicionalno odlučila otputovati put Udina gdje će u subotu, osmog rujna, s početkom u 16 sati na stadionu Friuli odigrati prijateljski dvoboj s Udineseom.

Momčadi će u taj susret s bitno različitim raspoloženjem, Rijeka je nakon pobjede nad Hajdukom silno "nabujala", dok domaćini poslije teškog poraza od Juventusa i nema previše razloga za zadovoljstvo.

Riječanima će ovo biti četvrti takav susret s istim protivnikom na istom mjestu, a bilanca triju dosadašnjih posjeta su tri poraza, uz gol razliku 9:2 u korist talijanskog prvoligaša.

Prva prvenstvena pobjeda bitno je podignula samopouzdanje i nogometašima Cibalije koje je Uprava kluba odlučila nagraditi mini pripremama u Daruvarskim toplicama, gdje će boraviti do petka.

Prilika je to i treneru Željku Kopiću da dodatno upozna kadar s kojim raspolaže, ali i za neophodno dodatno uigravanje momčadi koja nije imala najsretniji ulazak u prvenstvo.