Zrnić i Šprem zabijali u pobjedi Gummersbacha, Flensburg i Kiel pomeli suparnike

Ivan Dominik • četvrtak, 06.09.2012.

Srijeda navečer donijela je nastavak njemačkog rukometnog prvenstva, Bundeslige, u kojem se sastalo još 16 klubova u osam susreta, nakon uvertire od utorka koju su odigrale ekipe "hrvatskog" HSV-a i Magdeburga. U sedam od osam utakmica slavili su domaćini, dok je jedinu gostujuću pobjedu odnio THW Kiel u Hannoveru, a time je cijelo kolo kompletirano pobjedama svih većih favorita...

Samo dan nakon što je hrvatski reprezentativac Blaženko Lacković donio pobjedu svom HSV-u kod Magdeburga, u trećem je kolu odigrano još osam utakmica. Osim u spomenutoj utakmici igranoj u utorak, najzanimljivije je naravno bilo u dvoboju najbolje rukometne ekipe današnjice, THW Kiela, i Hannover-Burgdorfa, koji je očekivano otišao na stranu Zebri.

Hannover-Burgdorf - THW Kiel 30:36

Gosti sa sjevera Njemačke u Hannover su došli kao veliki favoriti i odmah su tu ulogu počeli opravdavati. Od samog starta utakmice imali su inicijativu, poveli su i kontrolirali susret, a na odmor su u svlačionicu ponijeli i višak od tri pogotka uz efikasnih 20:17. Brz i moderan rukomet nastavili su dozirati igrači Kiela i u nastavku te su lakoćom stigli do pobjede 36:30 u vrlo jednosmjernoj utakmici protiv manje kvalitetnog protivnika. Stroj za golove, Gudjon Valur Sigurdsson zabio je devet puta za Kiel, dok je šest zgoditaka dodao Danac Rene Toft Hansen. Kod poraženih se istaknuo samo Morten Olsen s fenomenalnih 11 pogodaka, koji, naravno, nisu bili dostatni za pozitivan ishod za domaćine.

Gummersbach - Essen 29:27

Mnogo teže od Zebri svoju je prepreku na domaćem parketu preskočio Gummersbach kojem je stigao Essen. Gosti su vodili od samog početka ogleda kroz cijelo prvo poluvrijeme i to s više golova razlike, no pred kraj je svoju igru pojačao i domaćin te je uspio stići na 14:14, ujedno rezultat poluvremena. Bolju igru s kraja prvih pola sata, Gummersbach je prenio i u nastavak, ali mu je trebalo čak 20 minuta da dođe do egala pa i vodstva. Essen je i dalje vodio te igrao sjajno, no činilo se cijelo vrijeme kako domaći kontroliraju susret.

To se ispostavilo točnim jer je domaći sastav u posljednjih pet minuta slomio goste i s tri uzastopna gola došao do trijumfa od 29:27. Najbolji strijelac slavljeničke ekipe bio je Kentin Mahé s osam golova, dok je Adrian Pfahl dodao sedam. Hrvati u Gummersbachu, Vedran Zrnić i Goran Šprem zabili su pet golova odnosno jedan gol, dok je bivši Zagrebaš, Slovak Michal Kopčo, također bio precizan jedanput. Za Essen su sedam golova dali Ole Rahmel i Julius Kühn.

Füchse Berlin - Göppingen 29:26

Berlinske Lisice također su teškom borbom i tek u završnici utakmice stigle do slavlja nad Göppingenom i ostanka dva boda u njemačkoj metropoli. Iako je domaća ekipa bolje ušla u ogled i povela, Göppingen je brzo okrenuo utakmicu u svoju korist te počeo održavati svoju prednost, kojom je i završen prvi dio susreta (9:12). U nastavku je viđena obrnuta priča; Göppingen je krenuo bolje i dosta dugo vodio, no, Lisice su se dizale iz minute u minutu i igrale sve bolje te su naposljetku stizale i stigle rezultat. Kada se utakmica lomila, u posljednjih deset minuta, Berlinčani su reagirali bolje, dok je kod gostiju ponestalo snage. Režiran je veliki preokret i Füchse je odnio pobjedu u samom finišu sraza uz 29:26.

Najbolji strijelac utakmice bio je Rus grčkih korijena Konstantin Igropulo s devet golova, dok su se u sastavu Füchsea istaknuli još Sven Sö Christophersen sa sedam golova, od kojih nekoliko vrlo važnih u završnici susreta, potom Bartolomiej Jaszka s četiri gola i hrvatsko lijevo krilo, Ivan Ninčević koji je poentirao dvaput. Denis Špoljarić bio je vrstan u obrani, a uspio je i zabiti jedan gol. U vrlo dobroj momčadi gostiju najefikasniji je bio Pavel Horak, tresući mrežu Silvija Heinevettera čak osam puta.

Lemgo - Melsungen 31:28

Domaći i pomalo posrnuli Lemgo ušao je dosta indisponirano i demotivirano u utakmicu protiv Melsungena što su igrači u crvenim dresovima iskoristili na najbolji način. No, Lemgo se brzo trgnulo i do poluvremena povelo 17:15, a kasnije počelo na iskustvo i "na mišiće" održavati razliku. Na taj je način domaćin uspio profitirati do kraja susreta i na kraju slaviti 31:28. Odlična kontrola domaćih bila je takva najviše zahvaljujući deseterostrukom strijelcu Timmu Schneideru, dok je najviše golova kod gostiju bilo djelo Michaela Allendorfa, a zabio ih je sedam.

Flensburg - Balingen 39:24

Na sjeveru Njemačke odigrana je i najefikasnija utakmica kola, u kojoj je očekivano domaći Flensburg, jedan od najboljih njemačkih rukometnih klubova, nadjačao slabašni Balingen. Gostujući je sastav od prvog trena utakmice bio podređen zvijezdama Flensburga, koji ih je mljeo od početka do kraja. Već na poluvremenu je domaćin imao 19:11, a u drugom dijelu je zabio i gol više pa je susret završen rezultatom 39:24 uz lagano opuštanje domaćih igrača pred kraj susreta. Do pobjede su ekipu Ljube Vranješa vodili Thomas Mogensen s osam te Lars Kaufmann i Michael Knudsen sa po šest zgoditaka. Vrijedan spomena iz momčadi Balingena bio je sedmerostruki strijelac Florian Billek.

Rhein-Neckar Löwen - Lübbecke 24:19

Hrvatska kolonija u Lübbeckeu nije bila uspješna na gostovanju u Mannheimu u trećem kolu jer su joj se suprotstavili jaki domaći Lavovi. Lübbecke nije imao nikakve šanse protiv ekipe islandskog izbornika Gudmundura Gudmundssona, koja je lakoćom došla do dva boda uz "plus pet", dok je 12: 8 stajalo na semaforu nakon pola sata igre. U redovima domaćih Uwe Gensheimer je predvodio napad zabivši šest zgoditaka, dok je Alexander Petersson dodao jedan manje. Za Lübbecke je solidno branio Nikola Blažičko, a bivši pivot CO Zagreba, Norvežanin Frank Loke, zabio je dva pogotka Lavovima, kao i srčani hrvatski reprezentativac Drago Vuković s vanjskih pozicija.

Minden - Neuhausen 28:23

Novi klubovi u Bundesligi, Minden i Neuhausen, odmjerili su snage po prvi puta u novoj sezoni novog elitnog društva. Ne toliko zanimljiv susret koliko je bilo očekivano, otišao je na stranu domaćina prilično lako. Furioznom igrom u drugom poluvremenu, nakon što je u prvom gubio 13:11, domaći je Minden uspio napraviti preokret i "slomiti" goste u nastavku. Mnogo boljom igrom u drugom dijelu Minden je "samljeo" protivnika i na kraju uz sjajnu obrambenu igru stigao do pobjede od 28:23. Slovenski reprezentativac Nenad Bilbija bio je najbolji igrač susreta s devet golova, a na drugoj strani, kod Neuhausena, najviše je, sedam pogodaka, imao Ralf Bader.

Wetzlar - Grosswallstadt 26:25

Interesantno je i napeto bilo u dvoboju starih rivala, uvijek neugodnog i jakog domaćina Wetzlara i Grosswallstadta, bilo je neizvjesno do posljednje minute dvoboja. Mnogo bolja igra domaćina u prvom dijelu dovela ga je do prednosti, koja je na poluvremenu iznosila 15:14, što nije bilo realno stanje stvari jer je Wetzlar trebao voditi i većom razlikom. Međutim nije, gosti su stisnuli u nastavku i izjednačena se te mukotrpna borba vodila sve do zadnjih 60 sekundi u koje se ušlo s 25:25. No, tada je za domaće zabio Fäth i donio pobjedu Wetzlaru u koju je najviše, šest, pogodaka ugradio Phillip Müller. Kod poraženih je Michael Thiede zabio sedam golova, čime je odnio i titulu za najboljeg strijelca susreta - mala utjeha.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938