Regionalna liga (Ž), 1. kolo, 07.09.2012.
Biseri Pljevlja 22:37 Lokomotiva

Biseri ipak prelak protivnik, prava provjera u subotu protiv Budućnosti

Jelena Bagarić • subota, 08.09.2012.

Počeli su prvi ogledi u Regionalnoj ligi za žene. Prva na teren od hrvatskih ekipa stala je Lokomotiva koja je na četverodnevnom gostovanju u Crnoj Gori prvu utakmicu odigrala s mladom ekipom Bisera iz Pljevalja. Budući da je pobjeda bila uvjerljiva, Lokosice prava provjera očekuje večeras protiv Budućnosti.

Biseri Pljevlja - Lokomotiva 22:37 (8:18)

Danilovgrad, Sportski centar "Danilovgrad". Gledatelja: 100. Suci: Krkačev i Kolevski (oba Makedonija)

Biseri Pljevlja : Kostić, Perazić (1), Klikovac 3, Rakočević 4, Despotović 3, Vukčević 2, Mugoša 1, Đurković, Kaluđerović 1, Ivanović 4, Goranović 2, Raičević, Perović. Trener: Danko Despotović

Lokomotiva: Razum, Smiljanić 2, Božović 8, Oštarjaš 3, Krsnik 2, Marković 7, Kožnjak 4, I. Milić 3, Prevendar 4, Debelić 3, Leto, Bukovina. Trener: Nenad Šoštarić

Sedmerci: Biseri 2 (1), Lokomotiva 3 (2). Isključenja: Biseri 3 minute, Lokomotiva 4 minute.

Utakmica prvog kola Regionalne lige za žene između Bisera i Lokomotive bila je ogled dvaju viceprvaka i dvije izuzetno mlade ekipe. No, Lokosice su ipak dovele nova pojačanja za nadolazeću sezonu pa su na terenu već u prvom poluvremenu prikazale bolju igru i veću kvalitetu ekipe.

Izabranice Nenada Šoštarića bile su raspoložene od početka utakmice pa su tako već na kraju prvog poluvremena imale značajnu prednost od čak deset pogodaka. Respekta prema protivnicama je zasigurno bilo, no činjenica da su prošlu sezonu u Regionalnoj ligi završile bez osvojenog boda ulijevala je nadu u ostvarenje prve pobjede i prije samog početka utakmice.

U redovima Lokomotive najbolje su se snašle Crnogorke Ivana Božović i Jelena Marković koje su zajedno postigle čak petnaest pogodaka. Kod Bisera najviše pogodaka postigle su Sandra Rakočević i Anđela Ivanović postigavši svaka po četiri pogotka.

Biseri i Lokomotiva u Regionalnoj ligi ne jurišaju na rezultat već su tu kako bi skupile potrebno iskustvo. Ipak, Lokosice večeras u 19:30 očekuje teška utakmica protiv pobjednica Lige prvakinja, ekipe Budućnosti. Jučerašnja utakmica Lokomotivi poslužila je za zagrijavanje za ovu utakmicu u kojoj zasigurno žele pružiti dobar otpor i otići kući sa što manjim rezultatskim minusom. Iako su Budućnost napustile Katarina Bulatović i Ana Đokić, ekipa iz Podgorice je još uvijek dovoljno jaka i spremna za osvajanje novog pokala u Regionalnoj ligi.