Istra 1961 nadigrala Koper i spremna dočekuje Zagreb

Branimir Korać • nedjelja, 09.09.2012.

Reprezentativnu stanku nogometaši Istre 1961 su iskoristili kako bi odradili prijateljski dvoboj s Lukom Koper. Pamićevi igrači bili su bolji nu ovom dvoboju i odnijeli su pobjedu 2:0...

Uoči novih prvenstvenih izazova, Istrani odrađuju "mini pripreme", a u sklopu njih je odigran i pripremni dvoboj protiv Luke Koper. Slovenci su bili dobar sparing partner, ali Istra je na kraju uzela pobjedu 2:0.

Istra je bolje otvorila utakmicu i već u 13. minuti stigla do vodstva nakon preciznog udarca Sandija Križmana u sam kut gostujućeg gola. Do kraja prvog dijela bilo je prilika i za povećanje vodstva, no nedostajalo je malo sreće i koncentracije.

U drugom dijelu se nastavilo s dominacijom Puljana koji su konačnih 2:0 postavili u 77. minuti kada mrežu gostiju pogađa Prelčec. Slovenci su svoju najbolju priliku propustili u 63. minuti kada nisu realizirali kazneni udarac.

Za Istru 1961 u ovom susretu su od prve minute nastupili Prskalo, Antolić, Čagalj, Budicin, Roce, Blagojević, Pamić, Ottochian, Linić, Prgomet, Križman. (još su igrali: Beblek, Zgrablić, Stranatić, Jugović, Bačelić-Grgić, Havojić, Prelčec).