Samobor i Zelina opravdali uloge favorita, Trešnjevka šokirana na gostovanju u Osijeku

Jelena Bagarić • nedjelja, 09.09.2012.

U subotu je započela nova sezona u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi za žene. Ove godine nema Podravke i Lokomotive koje se po uzoru na Zagreb i Nexe uključuju u prvenstvo tek na samom kraju kada će se u Ligi za prvaka odlučivati o pobjedniku. U novoj sezoni kod žena priključila su se tri nova kluba, Osijek CO, Ivanić i Split 2010. Sva tri nova kluba pred sobom su imali teške izazove u prvom kolu. Osijek se najbolje snašao, a kroz sezonu ćemo vidjeti što možemo očekivati od novopridošlih ekipa.

Koka - Fantasyland Samobor 27:31 (12:17)

Nova sezona, novo ime i dobri rezultati. Tako nekako možemo okarakterizirati Samobor i njihove planove u nadolazećoj sezoni. Prva provjera za ovu kvalitetnu momčad iz okolice Zagreba bila je u Varaždinu na gostovanju kod Koke.

Samoborke nisu od samog početka krenule kako su zamislile. Rezultat je bio izjednačen sve do 17. minute kada golovima Tee Golubić i Sandre Bošnjak gošće dolaze do prve prednosti od dva pogotka. U tim trenucima za Koku je sve krenulo nizbrdo. Samoborke su igrale sve bolje i s lakoćom dolazile do pogodaka.

Najjači otpor raspoloženim Samoborkama pružala je golmanica Simona Hajduk bez koje bi ova razlika zasigurno bila puno veća. Samoborske lavice su u 48. minuti imale velikih šest razlike koji su se do kraja snizile na četiri zahvaljujući najboljoj igračici Koke Ivani Dežić koja je u zadnjih nekoliko minuta činila sve kako bi smanjila zaostatak.

Dalmatinka - Ivanić 26:25 (14:10)

Vatreno krištenje u 1. HRL imale su igračice Ivanića koje su gostovale u Pločama kod Dalmatinke. Ivanić je prvi puta u svojoj povijesti član najelitnijeg natjecanja u Hrvatskoj. Izuzetno su mlada ekipa koja je svojim radom i zalaganjem izborila svoj put do 1. lige.

Ploče su uvijek neugodan protivnik koji najbolje igra na domaćem terenu, pa je tako bilo i u subotu.Izjednačeno je bilo sve do zadnje dvije minute prvog dijela. Anđela Marinović tada pokreće mini seriju od četiri pogotka i donosi Dalmatinki veliku prednost na poluvremenu.

No, mlada ekipa Ivanića nije se predala do samog kraja. Drugo poluvrijeme otvorile su mini serijom od tri pogodka i tako se već na početku nastojale vratiti u susret. Tek u 60. minuti preko Martine Čorković dolaze do izjednačenja, no nešto iskusnije igračice Dalmatinke ubrzo postižu pogodak i upisuju prvu ovosezonsku pobjedu. Za Ivanić je ovaj puta nedostajalo malo sportske sreće i iskustva.

Prvo ime Dalmatinke bila je Maja Prusina sa sedam pogodaka, dok je kod Ivanića to bila Martina Čorković s postignutih devet pogodaka.

Zelina - Sesvete Agroproteinka 34:29 (18:16)

Zelina, koja je uz Samobor favorit za ulazak u Ligu za prvaka, potvrdila je svoju kvalitetu nadjačavši na domaćem terenu ekipu Sesveta. Utakmica je bila sličnog tjeka kao i ona u Varaždinu. Ispitivanje snaga do sredine prvog poluvremena, a zatim serija pogodaka za ostvarivanje prednosti koja vodi do pozitivnog rezultata na poluvremenu a zatim i do konačne pobjede.

Sesvete su najbolju priliku za okretanje rezultata imale na početku drugog poluvremena pri rezultatu 21:20 ali Zelina je na krilima Ivane Petković i Lee Vukojević ponovo vratila rezultatsku prednost na svoju stranu te bez većih problema privela utakmicu kraju. U redovima Sesveta najraspoloženije su bile Lana Franković s osam i Ekatarina Nemaškalo sa sedam pogodaka.

Osijek CO - Trešnjevka 28:23 (10:14)

Osiječanke nisu mogle poželjeti bolji početak sezone. Vratile su se u najelitnije natjecanje i odmah ostvarile pobjedu nad favoriziranom Trešnjevkom. Odličnom i discipliniranom igrom u drugom poluvremenu prelomile su rezultat i ostvarile uvjerljivu pobjedu.

Trešnjevka je na kraju prvog dijela imala sve u svojim rukama, prednost o četiri pogotka i raspoloženu Dianu Sabljak, ali Osijek nošen domaćom atmosferom i velikom željom za ostvarivanjem prve pobjede okreće rezultat na svoju stranu. Nikolina Strukar branila je odlično a Anita Miškić je zabijala. Pripomogle su i Jelena Franić te Ema Blažeković koje su zajedno postigle deset pogodaka.

Kod Trešnjevke najbolja je bila Diana Sabljak sa šest pogodaka te Jelena Kajfež koja je pridodala još pet pogodaka.

Split 2010 - Umag 21:21 (13:10)

Uz Osijek i Split 2010 može reći da je kao novopridošli klub 1. lige ostvario povoljan rezultat na startu sezone. Splićanke su imale i značajnu prednost na poluvremenu no, Umažanke su uz pomoć Andree Pavić na vratima uspjele do kraja susreta doći do jednog boda.

Ekipa iz Istre je kroz cijeli susret bila u rezultatskom minusu. Ana Jajčević koja je postigla velikih devet pogodaka je uz Pavić sigurno najviše pridonijela izjednačenju. Split gubitak vodstva može zahvaliti malo i neiskustvu, ali ovo je ipak pozitivan rezultat s kojim bi trebale biti zadovoljne.

Najraspoloženija igračica Splita bila je kapetanica Irena Džeko s postignutih sedam pogodaka i na vratima je bila odlična Križanac koja je obranila 14 lopti.

• Johanesburg09.09.2012. u 22:51
    Nikal, nisi baš u toku, Arena je odustala zbog financijskih poteškoća.
    Johanesburg
  • Obrisan korisnik09.09.2012. u 15:48
    Ovako gledam rezultate i sve, može li mi tko reći gdje je završila Arena? -Ekipa koja je uvijek bila pri vrhu.