3. HNL Istok: Oriolik jedini stopostotan, osam "komada" u mreži Otoka

Josip Piršljin • ponedjeljak, 10.09.2012.

Hrvatski trećeligaši nisu imali reprezentativnu stanku, već su nastavili s natjecanjem. Na Istoku je odigrano treće kolo, a zabilježeno je nekoliko zanimljivih rezultata. Nogometaši Bijelog Brda su se konačno "digli iz mrtvih", a ovaj vikend neće u dobrom sjećanju ostati Otoku.

Osječka Olimpija je s čak 8:1 "pregazila" nogometaše Otoka, a prvo ime susreta bio je napadač Ivica Vuka koji je postigao nevjerojatnih šest pogodaka. Vuka je praktički sam riješio utakmicu već do 29. minute kada je bilo 3:0 za Olimpiju, a on je upotpunio hat-trick. Do kraja prvog dijela još je zabio Mateo Duvnjak, a odmah u nastavku je Vuka ponovno strijelac. Gosti su ipak uspjeli doći do gola u 68. minuti preko Zorana Šera, no Boris Matijević i još dva puta Vuka donose konačnih 8:1.

Stotinjak gledatelja u Bijelom Brdu prisustvovalo je prvoj pobjedi BSK u novoj sezoni. Nakon dva uvodna poraza domaći su uspjeli pobijediti Đakovo - Croatiju, i to s 5:0. Nije se takva katastrofa Đakovčana dala naslutiti u prvom dijelu jer su gubili samo s 1:0 golom Dejana Prijića. Ipak, u nastavku su primili čak četiri "komada". Dva je puta bio strijelac Marijan Nikolić, a po jednom Borna Barišić i Prijić.

Jedina momčad koja je nakon tri kola zadržala stopostotan učinak i sukladno tome vodi na tablici je Oriolik. Nogometaši iz Oriovca su gostovali u Našicama gdje ih je čekao NAŠK i odnijeli sva tri boda minimalnom pobjedom. To im je donio Dominik Milinković u 34. minuti, a vodstvo su zadržali do kraja unatoč drugom žutom kartonu kojeg je zaradio Mario Petrović.

Uz Oriolik, neporažen je još i Graničar koji je domaćom pobjedom nad Slavonijom preuzeo drugo mjesto na tablici sa sedam bodova. Igrači iz Županje su do prednost došli već u sedmoj minuti golom Ivana Prnjaka, a gosti iz Požege su izjednačili pred kraj prvog poluvremena preko Nikole Zebe. Slavonija je zabila još jedan gol u nastavku, ali u vlastitu mrežu. Josip Neruda je nespretnim potezom osigurao pobjedu Graničaru.

Među četiri gostujuće pobjede ovog vikenda spada i ona Lipika u Antinu. Rezultat je bio 3:1 za goste koji su dosta sretno došli do bodova. Mladost je većinu susreta napadala i stvarala prilike, no Lipik je iz bio ubojit iz kontranapada. U prvom dijelu nije bilo golova, no potom se "probudio" Matej Kurjaković i hat-trickom osigurao drugu prvenstvenu pobjedu gostima. U sudačkoj nadoknadi poraz Mladosti ublažio je Antun Andričević.

Na Stadionu uz Savu gostovao je Bedem i uspio odnijeti "puni plijen". Marsonia 1909 je tako ostala na pretposljednjem mjestu tablice sa samo jednim bodom. Gosti iz Ivankova su bili bolji kroz veći dio utakmice i zahvaljujući domaćem vrataru Ajdinu Memoviću nisu upisali još uvjerljiviju pobjedu. Jedini gol u Slavonskom Brodu pao je u 11. minuti, a strijelac je bio Ivan Jeličić.

I Višnjevac je bio uspješan na strani. Pobijedio je u Belišću s 2:0 i preskočio ga na tablici. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan gostima za slavlje, a to su im osigurali Bruno Krstanović i Marko Pavošević koji je počeo s klupe. U 89. minuti došlo je do verbalnog okršaja Davora Kovačevića i Dejana Tomića nakon čega su obojica poslana prijevremeno u svlačionice.

Pleternička Slavija je pred otprilike 200 gledatelja na stadionu Stjepan Zdenko Šivo svladala Mladost iz Cernika. Iako su gosti poveli, domaći su preokrenuli rezultat i pobijedili s 2:1. Za Mladost je strijelac u 11. minuti bio Josip Jelančić, a izjednačenje Slaviji donosi njegov imenjak Jakovljević. Kada se već činilo da će svaka momčad odnijeti po bod, u 89. minuti sva tri Slaviji novim pogotkom donosi Jakovljević.