3. HNL: Nova pobjeda Oriolika, požeška Slavonija "dotukla" Belišće

Josip Piršljin • petak, 14.09.2012.

Sredinom tjedna odigrano je četvrto kolo u trećem razredu hrvatskog nogometa na Istoku. Stopostotni učinak i dalje drži Oriolik koji je svladao BSK, a najveću pobjedu upisala je Slavonija iz Požege s pet "komada" protiv Belišća. Gosti nisu bili uspješni budući da nisu ostvarili niti jednu pobjedu.

Požeška Slavonija bila je najraspoloženija u četvrtom kolu. Na svom je igralištu svladala Belišće s čak 5:0 i time se probila na drugo mjesto ljestvice s tri boda manje od prvoplasiranog Oriolika. Na poluvremenu je rezultat bio 1:0 golom Brune Bobana, a u nastavku su se domaći raspucali. Najprije je povisio Mile Pavelić, potom je precizan bio Matias Šulc, a zadnja dva gola djelo su Ivana Bilima i Mislava Včelika.

U vrlo žestokoj i gruboj utakmici Oriolik je pred svojom publikom ugostio BSK iz Bijelog Brda i pobjedom ostao na čelu tablice s maksimalnim brojem bodova. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 39. minuti Đuro Ereiz. BSK je time ostao na samo tri osvojena boda premda je uoči početka prvenstva slovio za glavnog favorita. Na završetku utakmice došlo je do verbalnog sukoba trenera gostiju Davora Rupnika i još nekolicine njegovih igrača s glavnim sucem.

Efikasnu utakmicu vidjeli su gledatelji u Cerniku gdje su Mladost i Graničar podijelili bodove remijem 2:2. Premda su domaći kroz veći dio susreta napadali i stvarali prilike, nisu uspjeli doći do pobjede, a igrači iz Županje su bili opasni iz kontranapada. Poveo je Graničar u 20. minuti preko Ivana Prnjaka, a Mladost izjednačuje deset minuta kasnije golom Darija Terzića. Isti je igrač strijelac par trenutaka potom, a gosti su se izvukli u sudačkoj nadoknadi kada je jedanaesterac realizirao Antonio Vidović.

Uvjerljivi poraz upisala je pleternička Slavija na gostovanju u Đakovu. Domaći su slavili s 3:0 i na taj način popravili dojam nakon teškog poraza od BSK u prošlom kolu (5:0). Vodeći gol djelo je Domagoja Ivića već u devetoj minuti, a udarcem s bijele točke povisuje Tomas Grgačević. Rezultat 2:0 održao se sve do 82. minute kada za konačnih 3:0 zabija Tomislav Lulić.

Marsonia 1909 niti nakon četiri kola i dalje ne zna za pobjedu. Brođani se nalaze na samom dnu ljestvice i imaju tek jedan bod. U ovom su kolu igrali u Lipiku i izgubili s 3:1. Domaći su mrežu Marsonije načeli u 27. minuti golom Danka Cerovečkog, a uspio je izjednačiti Matej Lilić. Ipak, do kraja poluvremena Lipik je opet vodio, pogodak je postigao Matej Kurjaković, a Dalibor Rekavić je bio strijelac za 3:1.

Žustro se igralo u Otoku s velikim brojem žutih kartona s obje strane, a na kraju su momčadi podijelile bodove. Završilo je 1:1, a oba su pogotka pala u razmaku od dvije minute u drugom poluvremenu. Otok je poveo u 61. minuti golom Zorana Šera, a Bedem je izjednačio preko Josipa Haluške ubrzo nakon toga.

Osječka Olimpija nastavlja s dobrim rezultatima. Na svom je igralištu ugostila NAŠK i minimalno ga svladala za uspon na peto mjesto tablice. Gol je pao pred sam kraj prvog poluvremena, a strijelac za Osječane bio je Antun Bubalo. Taj se rezultat održao do kraja, a još je drugi žuti karton zaradio Danijel Šundalić iz redova Našičana.

Podjela bodova viđena je na susretu Višnjevca i Mladosti iz Antina. Svaka je momčad zabila po jedan pogodak, a za pobjedom mogu žaliti gosti jer su imali jedanaesterac u 40. minuti, ali ga nisu realizirali. U 12. minuti Marijan Mihaljević je donio početnu prednost Višnjevcu, a u 27. rezultat poravnava Danijel Pavlin. U drugom poluvremenu nije bilo novih golova, makar su obje ekipe imale nekoliko dobrih šansi.