Medveščaku pobjeda nad problemima s ledom, Olimpiji pobjeda na ledu

Iz pulske Arene:Borna Rupnik • subota, 15.09.2012.

Prvi čin hokejskog spektakla u Areni u Puli pripao je ljubljanskoj Olimpiji, koja je sačuvala prednost stečenu u prve dvije trećine, no Medveščak je uspio u nakani da na još jedan način osigura događaj za pamćenje...

Ipak je uspjelo.

Treće kolo EBEL-a rezerviralo je svoje mjesto u povijesti hokeja, ali i sporta općenito, nakon dugotrajne muke s ledom u Areni u Puli. Početak utakmice u dva je navrata odgađan dok se podloga nije dovela u prihvatljivo stanje za igru.

Ponovno s paraolimpijcima

Ni u Puli uprava Medveščaka nije zaboravila na hrvatske paraolimpijce. Tako je prvi pak podbacila još jedna osvajačica medalje iz Londona, Mikela Ristoski, koja je poput Darka Kralja u Ledenoj dvorani prošle nedjelje pozdravljena bučnim ovacijama.

Igrači su tijekom cijelog dvoboja imali problema s kontrolom paka pa je bilo i propusta i pogrešaka, no ugođaj "gladijatorske borbe na ledu" nije izostao. Pojačali su ga i Andy Sertić i Scott Freeman već u prvoj trećini, ponudivši gledateljima i pravi međusobni obračun bez rukavica.

Uvodne je minute bolje odradila Olimpija, a Medveščak je propustio realizirati igrača više, dok se odlična prilika otvorila Davidu Brineu u devetoj minuti, kada je izašao sam ispred vratara Jerryja Kuhna.

Čast da se prvi osladi pogotkom u pulskom amfiteatru ipak je pripala igraču ljubljanske momčadi.

Igrala se 14. minuta kada je Robert Kristan zaustavio brzu akciju Olimpije, no Michael Ratchuk je dobro reagirao u nastavku i zatresao mrežu. U potrazi za izjednačenjem dobro su pucali Tomislav Zanoški i Kyle Greentree, no s prednošću su na prvi odmor otišli Zmajčeki, koji su je u drugoj i "podebljali".

Nagrade za strpljive

Dok su čekali na početak utakmice, navijači u Areni dobili su 3.000 besplatnih litara piva. Neplanirana odgoda, međutim, donijela im je još jednu mogućnost: svi vlasnici ulaznica za prvi okršaj Arena Ice Fevera u Puli moći će besplatno ući i na ogled istih protivnika u zagrebačkoj Areni, koji je na rasporedu 14. studenoga.

Kristan je posla imao i po povratku na led, a najbolju je prigodu Medveščaka propustio Adam Miller. Šansu je nakon prodora Saše Martinovića imao i Zanoški, no Olimpija je ubrzo kaznila promašaje.

Po povratku kažnjenog igrača svoje momčad, Scott Freeman vrlo je efektno prevario obranu Zagrepčana i mirno poslao pak preko crte za 2:0, a nakon jedne neiskorištene prilike kapetana Alana Letanga Ljubljančani su povisili na 3:0. Medveščak se uspio obraniti s dva igrača manje, ali povratak kažnjenog Nathana Perkovića nije zaustavio Jaku Ankersta, koji je Kristanov "odbijanac" pretvorio u novi pogodak gostiju.

Medvjedima tako u trećoj trećini nije preostalo drugo nego jurnuti po pogodak.

Željeni su cilj ostvarili već u 43. minuti, preko Tomislava Zanoškog, koji je odlično naciljao bliže rašlje Kuhnovog gola, a već u sljedećem napadu Brandon Buck zamalo je vratio punu neizvjesnost utakmici, no pucao je tik pored vratnice. No, ono što nije napravio Buck, učinio je Adam Naglić na dodavanje Saše Martinovića u 48. minuti te je završnica protekla u znatno napetijoj atmosferi nego što se nedugo prije činilo da hoće.

Međutim, puta pored Kuhna više nije bilo.

Pomogao je Slovencima i okvir gola, na udarac Greentreea, a ni završna ofenziva bez Kristana na vratima Medveščaka nije urodila plodom te su prva dva boda iz Pule krenula put Ljubljane.

Medveščaku istovremeno ostaje zadovoljstvo velike organizacijske pobjede, koja će svoj nastavak dobiti i u subotu i u nedjelju, revijalnom utakmicom protiv ruskih zvijezda i četvrtim kolom EBEL-a protiv Vienna Capitalsa.

• Obrisan korisnik15.09.2012. u 01:38
    golovi bezveze popuseni ali kak su igrali u prve dvije trecine tak su i prosli...jedna nije dovoljna ni protiv olimpije a i pp los...kaj je tu je...samo rijeci hvale za spektakl
  • ElKun1015.09.2012. u 01:31
    Šteta za poraz, ali velike pohvale za organizaciju jer je ovo stvarno jedinstveni spektakl!!