Lindberg i Duvnjak odveli HSV do pobjede nad Hannoverom

Igor Šestak • nedjelja, 16.09.2012.

S pet utakmica petog kola u subotu je nastavljeno rukometno prvenstvo Njemačke. Uz dosta muke do pete pobjede u isto toliko nastupa stigli su rukometaši Rhein-Neckar Löwena, koji trenutno drže vrh ljestvice. Gummersbach je doživio težak domaći poraz od Lübbeckea, a u toj su utakmici nastupila i četiri hrvatska rukometaša. Do pobjede je došao i HSV, uz još jedan dobar nastup hrvatskog trojca. Ovaj je put najzapaženiju ulogu odigrao Domagoj Duvnjak sa šest postignutih golova.

TSV Hannover-Burgdorf - HSV Hamburg 26:30 (15:15)

Rukometaši HSV-a svoj su naporni tjedan okončali osvajanjem dva boda na gostovanju kod Hannovera. Nakon što su prošlog vikenda izborili nastup u skupini Lige prvaka, a pod tjednom remizirali s Flensburgom u Nordderbyju, igrači Martina Schwalba su dosta teško došli do pobjede nad Hannoverom. No, dva boda su osvojena, a HSV-u predstoji nešto duži period bez utakmica pa će trener Schwalb napokon imati malo više vremena za odmor i dodatnu pripremu svojih igrača.

Važnu ulogu u ovom susretu odigrali su i hrvatski reprezentativci. Blaženko Lacković je zabio dva gola, Igor Vori jedan više, a posebno se istaknuo Domagoj Duvnjak, koji je dobru igru okrunio s čak šest golova. Duvnjak je u ovoj utakmici bio drugi strijelac svog kluba, odmah iza Hansa Lindberga koji se u listu strijelaca upisivao čak devet puta. Igrači Hannovera pružili su dobar otpor favoriziranom protivniku, ali ipak nisu uspjeli prirediti iznenađenje. Najbolji pojedinci u redovima domaćina bili su Morten Olsen i Hendrik Pollex s pet postignutih golova.

Utakmicu je golom otvorio Duvnjak nakon 32 sekunde igre. Gosti su vodili i 2:1, a onda su u vodstvo prešli domaći. Preko Lehnhoffa i Pollexa su stigli na 4:2, a onda svoju prednost od jednog ili dva gola čuvali do 14. minute. HSV je u 17. minuti poveo s 9:8, a onda je uslijedila serija domaćina 6:2. Ipak, u završnici poluvremena goste je s tri gola povukao Petersen pa se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom.

U 35. minuti Hannover je još jednom imao prednost od tri gola, ali ju je prokockao u samo pet minuta. Do polovice drugog poluvremena se igralo uglavnom izjednačeno, a onda je odlučujuću prednost stvorio HSV. Schwalbovi igrači su malo učvrstili obranu i s tri uzastopna gola poveli s 25:22. Domaći više nisu imali odgovor i u završnici nisu uspjeli doći bliže od dva pogotka zaostatka. U posljednjih pet minuta ušlo se s rezultatom 28:26 za HSV, čiju je pobjedu u završnici zapečatio Domagoj Duvnjak s još dva pogotka.

Iduću prvenstvenu utakmicu HSV igra tek 2. listopada na gostovanju kod Gummersbacha. Hannover nakon pet odigranih utakmica ima četiri osvojena boda, a svoju treću pobjedu tražit će u dvoboju s Melsungenom 30. rujna.

VfL Gummersbach - TuS N-Lübbecke 24:32 (9:17)

S odličnim igrama na početku nove sezone nastavili su rukometaši Lübbeckea. U srijedu su pobijedili Magdeburg, a u subotu su s uvjerljivih osam golova razlike nadigrali Gummersbach i barem privremeno zasjeli na treće mjesto Bundeslige. Bio je to okršaj hrvatskih tandema u ovim klubovima, a zadovoljniji će na kraju biti Nikola Blažičko i Drago Vuković, iako su na terenu ubilježili slabiji učinak od svojih sunarodnjaka, Vedrana Zrnića i Gorana Šprema.

Lübbecke je nova dva boda zaradio već u prvih 30 minuta. U petoj minuti je bilo 4:1, u devetoj 9:4, a u 25. minuti 14:7. Prednost gostiju je do odmora narasla na plus devet i već je tada bilo jasno da će Gummersbach teško do bodova. Gosti su u prvom poluvremenu prikazali odličnu napadačku igru, a još su bolji bili u obrani, s obzirom da su primili tek devet golova. U nastavku je Gummersbach zaigrao nešto bolje, ali svoj zaostatak nije uspio spustiti na manje od sedam golova.

Goste je sa šest golova predvodio Daniel Svensson, jedan manje je upisao Frank Loke, a Drago Vuković se triput upisao u strijelce. Na gostujućim vratima odličan je bio Quenstedt s 15 obrana, dok je Blažičko obranio dva pokušaja domaćih igrača. U redovima Gummersbacha po pet golova su zabili Michal Kopčo, Kentin Mahe i Vedran Zrnić. Hrvat na desnom krilu tri je pogotka zabio iz sedmeraca, a isto toliko je iz igre postigao drugi Hrvat u Gummersbachu, Goran Šprem.

Rhein-Neckar Löwen - HSG Wetzlar 31:29 (20:16)

Teško, ali ipak uspješno okončali su utakmicu petog kola igrači Rhein-Neckar Löwena. U SAP Areni je gostovao Wetzlar, momčad koja je u prvom kolu prvenstva pobijedila HSV i prikupila šest bodova u prva četiri kola. Domaćini su se u ovom dvoboju morali pomučiti za dva boda, ali su ih u konačnici i osvojili te zadržali savršeni učinak i vodstvo na prvenstvenoj tablici. Momčad Gudmundura Gudmundssona ima pet pobjeda u pet utakmica i gol razliku plus 21.

RN Löwen je u nakon prvih sedam minuta poveo s 5:1, a u prilično uvjerljivom vodstvu je proveo i ostatak prvog dijela. Najveću prednost domaći su imali u 18. minuti kada je na semaforu bilo 12:6, a na odmor su otišli s četiri gola prednosti. Igrači Wetzlara su se u 43. minuti našli u zaostatku od sedam golova, ali su nakon toga pokazali odličan karakter. U idućih 11 minuta su napravili seriju 7:1 i stigli na samo gol zaostatka. Izjednačiti ipak nisu uspjeli, a za pobjedu Lavova najzaslužniji je Andy Schmid, koji je u neizvjesnoj završnici postigao dva pogotka.

Schmid je utakmicu završio sa šest golova, kao i Ekdahl du Rietz, a jedan više od njih zabio je Uwe Gensheimer. Najefikasniji igrač gostiju i cijele utakmice bio je Steffen Fäth s osam golova.

TV 1893 Neuhausen - Frisch Auf Göppingen 24:28 (11:13)

Rukometaši Göppingena u petom su kolu upisali svoju treću pobjedu u ovoj sezoni. Na gostovanju su bili bolji od Neuhausena, koji ni nakon pet kola ne zna za bodove. Bila je to večer Momira Rnića koji je izludio obranu domaćih i postigao čak deset golova. Nijedan drugi igrač Göppingena nije zabio više od tri gola, a u strijelce ih se upisalo čak deset. Neuhausen je sa šest golova predvodio Marcel Schiller, ali nije uspio odvesti svoj klub do prve pobjede ili barem jednog boda.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Neuhausen je vodio s 11:9, ali je u završnici poluvremena ostao bez pogotka pa su gosti na odmor otišli s dva gola prednosti. Početkom nastavka Göppingen se odvojio na plus pet, ali su domaći rukometaši bili uporni i u 47. minuti izjednačili na 21:21. Ipak, do novog vodstva nisu stigli, a gosti su upisali pobjedu s četiri gola razlike.

TSV GWD Minden - TUSEM Essen 30:26 (13:14)

Pobjedu s četiri gola razlike upisao je i Minden u dvoboju prošlosezonskih drugoligaša. Aktualnim prvacima 2. Bundeslige ovo je druga pobjeda u sezoni i za sada su izvan opasne zone, dok je Essen na samom dnu tablice bez ijednog osvojenog boda. Igrač utakmice bio je Aleksandar Svitlica, koji je za Minden postigao osam golova. U redovima Essena istaknuo se Andre Kropp sa sedam golova.

U prvih 30 minuta i jedni i drugi su pokazali dosta oscilacija u igri pa su se momčadi izmjenjivale u prednosti. Na odmor su s golom prednosti otišli gosti, ali je na početku drugog dijela uslijedio brzi preokret nakon kojeg je Minden poveo sa 17:14. Gosti su još jednom zakomplicirali stvari u 42. minuti kada su izjednačili na 19:19, ali su rukometaši Mindena još jednom pobjegli na tri gola prednosti i uspješno priveli utakmicu kraju.

Još tri utakmice petog kola odigrat će se u nedjelju, a najviše pažnje privlači dvoboj berlinskih Lisica i aktualnih prvaka iz Kiela. Još se sastaju Lemgo i Grosswallstadt te Magdeburg i Balingen. Utakmica Flensburga i Melsungena odigrat će se tek u prosincu.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 12:03
    Naš trio odličan. Dobri u obrani, opasni u napadu. Lijewski ni sjena onom od prije 3 godine. Puno grešaka, prvi gol u 49. minuti. Znam da je ozljeđen, ali Hens je totalno bezopasan za gol. Petersen, dobro pojačanje. Onog skakavca na golu ne podnosim-Beutlera. U prvom poluvremenu je skupio pune... [više na forumu]